Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Elitka na Linuxie
#21
OK, zaktualizowałem raz jeszcze poradnik. Dodatkowe informacje są w sekcji Przygotowania, programy.

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#22
Panowie! Jesteście wielcy!

Pozwólcie, że wirtualnie uścisnę Wam prawicę.
Nie obyło się bez drobnych komplikacji z Wine ale... to pewnie indywidualna kwestia.
No i Saitek X52 mimo, że prawidłowo wykryty przez jajko to do poprawnego działania wymagał dodatkowego doinstalowania "xboxdrv" oraz "joystick" przy czym po za kółkiem na przepustnicy (choć w ustawieniach systemowych jest widoczne odpowiednio jako przyciski 33 i 34 to Elitka nie wykrywa ich, a szkoda bo teraz będę musiał inaczej zbindować sterowanie grupami broni) pod Linuxem działa lepiej niż pod Windowsami (zasługę za to prawdopodobnie ponosi brak oprogramowania Logitecha)

Distro: Ubuntu 18.04.3 LTS (Bionic)
Manager: KDE

+REP za "uratowanie życia" Smile
Odpowiedz
#23
(02.12.2019, 08:52 UTC)Gnievmir napisał(a): Panowie! Jesteście wielcy!

Pozwólcie, że wirtualnie uścisnę Wam prawicę.
Nie obyło się bez drobnych komplikacji z Wine ale... to pewnie indywidualna kwestia.
No i Saitek X52 mimo, że prawidłowo wykryty przez jajko to do poprawnego działania wymagał dodatkowego doinstalowania "xboxdrv" oraz "joystick" przy czym po za kółkiem na przepustnicy (choć w ustawieniach systemowych jest widoczne odpowiednio jako przyciski 33 i 34 to Elitka nie wykrywa ich, a szkoda bo teraz będę musiał inaczej zbindować sterowanie grupami broni) pod Linuxem działa lepiej niż pod Windowsami (zasługę za to prawdopodobnie ponosi brak oprogramowania Logitecha)

Distro: Ubuntu 18.04.3 LTS (Bionic)
Manager: KDE

+REP za "uratowanie życia" Smile

Cieszymy sie niezwykle Smile
Co do braku kolka to jesli przerzucasz bindy z windowsa, to sproboj na nowo przypisac niedzialajace funkcje. Ja mam tak na HotasieX ze w zaleznosci czy bindy sa na wersje Steam czy pod Wine mam do poprawy bindy w 1 lub 2 osiach. Z jakiegos nieznanego dla mnie powodu nazwy osi w ED sie zmieniaja w zaleznosci od tego co emuluje gre.
A na tym ubuntu jak rozumiem kombinacja z wine to brakowalo ci jednej zaleznosci do instalacji wersji staging i winetricks z repo ubuntu byl baaardzoo stary, czy cos wiecej miales problemow? Ja generalnie na Mincie teraz siedze wiec podstawka jest ta sama co u ciebie.
Odpowiedz
#24
Więcej niż jednej ale... na apcie świat się nie kończy i jest jeszcze dpkg Wink
Chyba 2 lub 3 pakiety wymagały ręcznego zainstalowania by ruszył apt i możliwa była automatyzacja procesu. Z tego co pamiętam winehq-staging wymagało wine-staging, lecz nie można zainstalować, a po rozwiązaniu tego problemu były problemy z binarkami 64 i 32 bitowymi. Nie mniej świadomość, że "jednak da się" sprawiła, że dało się i furga. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
#25
Najpewniej brakowało FAudio. Wink
https://forum.winehq.org/viewtopic.php?f=8&t=32192

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#26
Też. Przed przystąpieniem do instalacji WINE ściągnąłem i zainstalowałem wersję zgodną z systemem czyli 64 bitową. Później okazało się, że wymagana jest również wersja 32 bitowa. Jednak główny problem pojawił się po wydaniu komendy "apt install --install-recommends wine-staging". Apt zgłupiał, gdyż jak się okazuje w systemach 64 bitowych należy zainstalować obie wersje → 64 i 32 bitową, a tego apt zrozumieć już nie potrafił Wink

Jednakże w moim wypadku dodatkowo sprawa może być bardzo indywidualna, gdyż mój system ma niezwykle długą, kilkunastoletnią historię. Pierwszą wersją był "kaczuś", później upgrade'y do kolejnych wydań (największy szok to przejście z KDE 3.5 na 4.0), zaś 4 lata temu migracja z platformy 32 na 64 bitową. W międzyczasie również zmiany sprzętu.

Tym samym jak zapewne się domyślasz, mimo czyszczenia mogę mieć jakieś "naleciałości" co też mogło być przyczyną problemów stąd wolałbym nie rozpatrywać mojego przypadku Smile.

Aktulnie w wolnej chwili kombinuję z joystickiem, gdyż obecnie nie da się latać. Z bardzo precyzyjnego i dokładnego stał się rozklekotanym chłamem niczym te chińskie tandety znane jako "defender" lub "cobra". Po kalibracji jest jeszcze gorzej i aktualnie wlecieć do stacji to prawdziwy hardcore (bardzo duża martwa strefa).

Znalazłem coś takiego https://wiki.winehq.org/UsefulRegistryKeys
Wczoraj nie miałem dość czasu, lecz dziś spróbuję ruszyć temat i gdy zakończy się sukcesem → podzielę się tutaj Smile
Odpowiedz
#27
Na manjaro sposób z steamem działa, niestety, za słaby laptop mam (gra w menu ma 1 fps) :< Wolę jednak wydać trochę na gre na ps4, niż grać na windowsie Tongue
CS GO dla przykladu chodzi w FULL HD na minimum 15-25 FPS.


██████████████████  ████████     user@pc
 ██████████████████  ████████     OS: Manjaro 19.0.2 Kyria
 ██████████████████  ████████     Kernel: x86_64 Linux 4.19.113-1-MANJARO
 ██████████████████  ████████     Uptime: 42m
 ████████                         ████████     Packages: 1168
 ████████  ████████  ████████     Shell: bash
 ████████  ████████  ████████     Resolution: 2944x1080
 ████████  ████████  ████████     DE: KDE 5.68.0 / Plasma 5.18.3
 ████████  ████████  ████████     WM: KWin
 ████████  ████████  ████████     GTK Theme: Breath [GTK2/3]
 ████████  ████████  ████████     Icon Theme: breeze-dark
 ████████  ████████  ████████     Disk: 134G / 225G (63%)
 ████████  ████████  ████████     CPU: Intel Core i5-6300U @ 4x 3GHz [68.0°C]
 ████████  ████████  ████████     GPU: Mesa DRI Intel® HD Graphics 520 (Skylake GT2)
                                  RAM: 2761MiB / 15922MiB

Mimo wszystko dzięki za pokazanie sztuczki z steamem, potestuje inne gry.
Odpowiedz
#28
(12.04.2020, 18:12 UTC)WuJot napisał(a): Na manjaro sposób z steamem działa, niestety, za słaby laptop mam (gra w menu ma 1 fps) :< Wolę jednak wydać trochę na gre na ps4, niż grać na windowsie Tongue
CS GO dla przykladu chodzi w FULL HD na minimum 15-25 FPS.

(...)
CPU: Intel Core i5-6300U @ 4x 3GHz [68.0°C]
GPU: Mesa DRI Intel® HD Graphics 520 (Skylake GT2)
RAM: 2761MiB / 15922MiB
(...)

Mimo wszystko dzięki za pokazanie sztuczki z steamem, potestuje inne gry.

Łoo panie, na HD 520 to nawet na Windowsie nie zapali, uwierz mi, testowałem podobny setup Tongue

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#29
Dotychczas bylem glownie na Mint 19.x. Wersje 19.3 polecam wszystkim. Szybko, stabilnie i bez problemow.
Rozpoczynam testy na Ubuntu 20.04 (na razie post beta, ale w tym tygodniu powinna wyjsc juz wersja RC). WineHQ z repo dla Bionic (brak jeszcze wersji dla Focal), reszta rzeczy repo Ubuntu. Moze byc ciekawie z EDSM, bo od tego Ubuntu ma nie byc wsparcia do Pythona 2. Dam znac czy sie przez wszystko przebilem i czy dziala.
Odpowiedz
#30
(15.04.2020, 15:15 UTC)Kuba Wolf napisał(a): Dotychczas bylem glownie na Mint 19.x. Wersje 19.3 polecam wszystkim. Szybko, stabilnie i bez problemow.
Rozpoczynam testy na Ubuntu 20.04 (na razie post beta, ale w tym tygodniu powinna wyjsc juz wersja RC). WineHQ z repo dla Bionic (brak jeszcze wersji dla Focal), reszta rzeczy repo Ubuntu. Moze byc ciekawie z EDSM, bo od tego Ubuntu ma nie byc wsparcia do Pythona 2. Dam znac czy sie przez wszystko przebilem i czy dziala.

Właśnie siedzę na Ubuntu 20.04, wersja świeżo po wydaniu. Uaktualniłeś? Jak się Elitka na Dwudziestce się sprawuje? Biggrin

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 969 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,967 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  Narzędzie do łatwego nawigowania na planetach Ulpian 9 13,180 01.05.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Do czego służą urządzenia na statku? Spili 19 34,156 20.11.2019, 15:38 UTC
Ostatni post: -PAQ-



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości