Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 4.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment
#1



[Obrazek: vYfG2lP.png]




Jak zdobyć Guardian Starship Blueprint Segment
Jak zdobyć Guardian Weapon Blueprint Segment
Farmienie Pattern Alpha/Beta/Gamma/Delta/Epsilon Obelisk Data

Witajcie Husarze,

przedstawię krótko i łopatologicznie w jaki sposób zdobyć Schemat potrzebny do odblokowania Modułów Strażników:
  • Guardian FSD Booster 
  • Guardian Hull Reinforcement
  • Guardian Hybrid Power Distributor
  • Guardian Module Reinforcement
  • Guardian Power Plant
  • Guardian Shield Reinforcement

Co będzie nam potrzebne?
  1. Dodatek Horizons, musimy wylądować na planecie.
  2. Statek z dobrym skokiem, żeby nie lecieć za długo. Diamondback Explorer, ASP Explorer są nieduże i łatwo znajdą miejsce do lądowania. Anacondą możliwe, że trzeba będzie chwilę dłużej poszukać lądowiska.
  3. Pojazd SRV.
  4. Warto statek wyposażyć w Point Defence Systems, o tym za chwilę.
  5. Materiały do syntezy do SRV (paliwo, amunicja).
  6. Lista materiałów potrzebnych dla Technology Brokera
  7. Trochę czasu.



Gdzie zacząć?

System, który nas interesuje to Synuefe NL-N C23-4. Znajduje się 903 Ly od HR 8444. Po dotarciu do systemu, w lewym panelu w Nawigacji odszukujemy Poi Guardian Structure.
  1. Udajemy się na miejsce i przechodzimy procedurę lądowania.
  2. Teren naszych działań wygląda następująco
     
  3. 0&1 - Tu zaczynamy naszą przygodę. Znajduję się tu Główna Machina, którą będziemy aktywować, oraz pierwszy Pylon
     
  4. Lokalizacje 2-6 to kolejne Pylony
     
  5. UWAGA! - W lokacjach 3,4 oraz 5 po zbliżeniu się zostaniemy zaatakowani przez Strażników
     
    W starciu mano a mano (1vs1) nie powinno być większych trudności, polecam 2 pipsy w Systemy i 4 w Uzbrojenie. Strażnik posiada 2 ataki:
    1) Dyski plazmowe - zadają nieduże uszkodzenia oraz lekko odpychają nasz SRV. Może dojść nawet do przewrócenia pojazdu.
    2) Pociski niekierowane - lecą parabolą w miejsce gdzie byliśmy w momencie strzału, atak ten można rozpoznać po tym, ze Strażnik przerywa pierwszy atak, pojawia się wokół niego aura energii i po paru sekundach wystrzeliwuje pociski. Tu przydają się nasze Point Defence Systemy na statku, które są w stanie zestrzelić owe pociski.

  6. W lokacji 3 Strażnik pojawi się po aktywacji wszystkich Pylonów, a w 0 pojawi się ich dwóch - także po aktywacji wszystkich Pylonów, więc należy mieć się na baczności i wykorzystać otoczenie do ochronienia się od jednego z nich.



Jak aktywować Pylony?


Nic trudnego, musimy wykorzystać jedyne dostępne źródło energii zdolne ją przekazać na odległość, czyli naszą wieżyczkę SRV. Wystarczy strzelać ciągłym ogniem w niebieską kulę w dolnej części struktury, dopóki nie otrzymamy komunikatu, że Pylon jest aktywny.
 



Po aktywowaniu wszystkich Pylonów i wyeliminowaniu Strażników potrzebujemy jeszcze jednego elementu układanki. Jest nim Ancient Relic, który znaleźć na kolumnach wysuwających się z ziemi, kiedy znajdziemy się odpowiednio blisko. 
Aby go zdobyć, wystarczy strzelać w szczyt kolumny, gdzie znajduje się świecący obiekt. Po kilku trafieniach spadnie on na dół gdzie wystarczy go zebrać do ładowni SRV. Następnie wracamy do naszej aktywowanej Machiny i zrzucamy przed nią Relic, a ta po chwili odsłoni przed nami to po co przybyliśmy. 
Kulę, która się pojawi należy przeskanować Data Link Scannerem za co otrzymamy upragniony Schemat w ilości sztuk 1 (słownie: jeden)  [Obrazek: biggrin.png]Aby zdobyć ich więcej należy całą procedurę powtarzać tyle razy ile Schematów potrzebujemy, czyli wracamy na statek, odlatujemy z planety do Super Cruise i wracamy ponownie do ruin. Resetujemy w ten sposób instancję i działamy od nowa.
 


 
Ale hola, hola! To jeszcze nie koniec atrakcji!

Możemy zdobyć tu także pozostałe materiały Guardianów potrzebne do odblokowania broni.
  • Guardian Power Cell
  • Guardian Power Conduit
  • Guardian Sentinel Weapon Parts
  • Guardian Wreckage Components
  • Guardian Technology Component 

Wypadają one ze zniszczonych Strażników oraz można znaleźć za Zniszczalnymi Panelami, które znajdziemy na terenie całych ruin, między innymi na takich wieżach
oraz na innych elementach ruin, wystarczy się rozejrzeć i poszukać.

Tip na koniec: Ancient Relic można zdobyć w dowolnym momencie, nie trzeba tego robić dopiero po aktywacji Głównej Machiny
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#2
To ja tu jeszcze dopowiem, to co mi wczoraj Autor dopisał na Discordzie: cykl należy powtarzać od przylotu, czyli, jak zeskanujesz tą kulę i zdobędziesz pierwszy fragment schematu, musisz wpakować swój zadek z powrotem na swój statek, przejść w Supercruise i możesz wracać ponownie na miejsce działań

a tu jeszcze druga porada ode mnie, czyli totalnego świeżaka w SRV między innymi: polecam najpierw nauczyć się obsługiwać SRV, oraz zrozumieć jak działa wydobywanie, synteza zasobów i walka (przydaje się poszukać chronionych miejsc na planetach i powalczyć sobie z tymi dronami) zanim się tam wybierzecie, ponieważ podam na swoim przykładzie (nie krytykujcie mnie Sad głupi byłem, wybrałem się bez jakiegokolwiek doświadczenia oraz większej wiedzy): zauważyłem, że SRV naprawia mi się, po boardingu na statek, to ja głupi, myślałem, że również się dotankuje... Błąd, plus nie zaopatrzyłem się w zasoby do syntezy, co skończyło się utratą paliwa i 5 minutowym oczekiwaniem, aż moje kosmiczne autko wybuchnie Sad no i po zdobyciu całego jednego blueprinta musiałem wracać na zamieszkałe tereny, po nowy SRV i... zanim tam wróciłem, zacząłem się uczyć obsługi tego łazika, jedyne chwała mi za to, że dałem się przekonać, żeby nie powracać do cywilizacji, poprzez kliknięcie przycisku autodestrukcji, bo u Kartografów okazało się, że zarobiłem na tej wycieczce 7 milionów

Powodzenia przyszłym poszukiwaczom Wink
Odpowiedz
#3
Sprecyzowałem zapis o powtarzaniu ruin:

Aby zdobyć ich więcej należy całą procedurę powtarzać tyle razy ile Schematów potrzebujemy, czyli wracamy na statek, odlatujemy z planety do Super Cruise i wracamy ponownie do ruin. Resetujemy w ten sposób instancję i działamy od nowa.

Dzięki @SmallTerror za zwrócenie na to uwagi Biggrin
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#4
Jesteście pewni co do tego wchodzenia w SC? Coś się zmieniło przez 3 tygodnie?
Robiłem moduły przed świętami i do zresetowania ruin w zupełności wystarczał relog (zaparkowałem Pythona niemal w ruinach).
[Obrazek: 81541.png] 
Odpowiedz
#5
Jednym wystarcza relog, innych po relogu wywala pod ziemią, jak mnie. Napisałem żeby odlecieć do Super Cruise bo to najpewniejsza opcja.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#6
Tak dla uzupełnienia informacji - na łatwe farmienie danych z obelisków polecam ten poradnik: Link
Jak ktoś potrzebuje już tylko Guardian Tech Components: Link
[Obrazek: 15950.png]
Odpowiedz
#7
Poradnik bardzo przydatny i jak sie chce to się zdobędzie dzięki niemu blueprinta. Nie wiedziałem nic jak go zdobyc i dzisiaj zdobyłem pierwszego.
Pytanie moje jeszcze takie mam, za każda razą jak wracam i robię akcje na tych ruinach to mam inny schemat zdobyty? Ile ich mogę zdobyć?
Odpowiedz
#8
(20.02.2019, 22:22 UTC)Pepemag napisał(a): Poradnik bardzo przydatny i jak sie chce to się zdobędzie dzięki niemu blueprinta. Nie wiedziałem nic jak go zdobyc i dzisiaj zdobyłem pierwszego.
Pytanie moje jeszcze takie mam, za każda razą jak wracam i robię akcje na tych ruinach to mam inny schemat zdobyty? Ile ich mogę zdobyć?

Za każdym razem, w tej samej lokalizacji, zdobywasz ten sam blueprint (tutaj zawsze "Guardian Module Blueprint Segment"). Ten sam blueprint jest potrzebny do odbokowania różnych guardiańskich modułów, dlatego też przydaje się mieć więcej niż jedną sztukę  Wink 
https://inara.cz/galaxy-techbroker/#techbrokerslot2
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#9
Więc teoretycznie najlepiej jest mieć ich 9 dla modułów i 14 dla broni, razem 23 szt
hmmm It can be done...

Czy gdybym miał wszystkie potrzebne składniki do załóżmy Guardian FSD Booster, muszę lecieć do inżyniera by go zrobić i założyć czy mogę go w statku wykonać ?
Odpowiedz
#10
Kupujesz schemat u odpowiedniego brokera i potem dany moduł masz odblokowany w outfitting. Możesz go kupić do kilku statków.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 970 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,184 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,360 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  [PORADNIK] Farmienie RAW minerałów [SZOK][ZOBACZ JAK] Pichonek 63 95,984 11.01.2021, 15:27 UTC
Ostatni post: Kubracz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości