Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#41
::DATA 10 stycznia 3305
::SYSTEM Hypiae Aihm AW-E d11-115
::LOKACJA Planeta C4C



Nareszcie coś ciekawego! Znalazłem pole krystalicznych form życia w symbiozie z wyziewami metanu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim. Porastają niewielki obszar na małej, lodowej planetoidzie - księżycu gazowego giganta z amoniakową atmosferą. Większość wydaje się rosnąć w skupiskach - kilka szpiczastych, brunatnych kryształów otacza pojedynczy wyziew. Całkiem, jakby chroniły go przed intruzami. Wiele z tych wyziewów wydaje się mieć chyba... pasożyta (?), w postaci małej, ciemnej narośli.

[Obrazek: AST5diS.jpg]

Kryształy poznaczone są podłużnymi, równoległymi żłobieniami, które powstają chyba podczas wyrastania i przebijania się przez zmrożoną skorupę planetoidy. Czy ich struktura jest tak podatna na ubytki i zniszczenia? Czy to pod powierzchnią kryją się jakieś wyjątkowo twarde warstwy gleby?

[Obrazek: cf8acAA.jpg]

Powierzchnia kryształów pokryta jest też jakimś zielonkawym nalotem, który całkiem dobrze odbija światło. 

[Obrazek: GQPgmqL.jpg]

Wiele z nich rośnie samotnie i w każdym takim przypadku są ogromne. Niektóre muszą mieć grubo ponad 10 metrów wysokości. 

[Obrazek: 6QkCdT4.jpg]

Ciekawe, co kryje się pod powierzchnią? Może mają coś w rodzaju "korzeni", które sięgają głęboko do wnętrza planetoidy? Nie śmiem tego sprawdzać ani pobierać próbek. Panuje tutaj jakiś dziwny spokój i wręcz oniryczna atmosfera. Jeśli wierzyć komputerowi pokładowemu, to kryształy generują delikatny szum, niemal na krawędzi słyszalności. Kiedy zacząłem się mu przysłuchiwać ogarnęła mnie melancholia i zapadłem w swego rodzaju trans. Nie wiem, ile to trwało. Wydaje mi się, że zegar w łaziku w pewnym momencie przestał działać. Nie jestem jednak pewien. 

Muszę oznaczyć to miejsce. Coś mi mówi, że kiedyś tu jeszcze wrócę. 
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#42
::DATA 10 stycznia 3305
::SYSTEM Hypiae Aihm AW-E d11-115
::LOKACJA Planeta C4C



Pokręciłem się trochę po całym sektorze, ale nic ciekawego nie znalazłem. Nic. Jedyne, co czuję, co zniechęcenie. 

Pora wracać do domu i pomóc chłopakom walce o złoto. 
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowca - Charles Blake. Dziennik gwiazdowy. NietoKT 0 66 25.02.2024, 12:56 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Cody Striker - Dziennik Gwiazdowy NietoKT 1 161 18.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: NietoKT
  [LORE] [CMDR RUSAŁKA] Dziennik pokładowy misji "Czerwona Panda". Rusałka 7 4,639 20.04.2023, 15:18 UTC
Ostatni post: Rusałka
  Neural Log - CMDR ShiMan ShiMan 32 21,971 09.08.2022, 19:56 UTC
Ostatni post: ShiMan
  CMDR MAGNUM354 MAGNUM354 10 13,242 07.11.2021, 18:03 UTC
Ostatni post: MAGNUM354



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości