Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#11
::DATA 02 LUT 3303 
::SYSTEM SHROGEA RT-O D7-1257
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃ



Wracamy. 

Po zakończeniu badań w Black in Green polecieliśmy jeszcze odwiedzić pole gwiazd neutronowych, które udało mi się odkryć na poprzedniej wyprawie. Po dwóch dniach rutynowych skanów i badań zawróciliśmy w kierunku HR 8444. 

Przed nami 21000 lat świetlnych do przebycia. Kolejny maraton, bo tym razem nie zatrzymujemy się już nigdzie. Następny przystanek - Maskelyne Vision!

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#12
Świetny dziennik, konkretnie i rzeczowo Thumbs_up
Udanego powrotu Smile
Odpowiedz
#13
::DATA 02 LUT 3303 
::SYSTEM SHROGEA XO-Z E5034
::LOKACJA PLANETA B 10 A



Następny przystanek - Maskelyne Vision... Jasne. 

Kosmos nigdy nie przestanie mnie zadziwiać swoim pięknem. Jak tu gnać przed siebie, bez oglądania się i zatrzymywania, kiedy po drodze czekają na nas takie widoki? Nawet jeśli są oddalone o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset sekund świetlnych od punktu wejścia. Jak tu nie wylądować i nie zdobyć góry, pnącej się na kilka kilometrów w górę; nie zjechać po niemal pionowym zboczu kanionu, kilka kilometrów w dół; nie wzniecić tumanów kurzu w kraterze, powstałym kilka tysięcy lat temu...? No jak?

[Obrazek: Q1efvXt.jpg]

[Obrazek: UqT7NzB.jpg]

[Obrazek: Z5HnsEx.png]

Doprawdy, trudno jest się oprzeć urokowi Przestrzeni i to jest chyba cecha, która łączy wszystkich prawdziwych odkrywców i eksploratorów. Wyruszamy na nasze wyprawy powodowani chęcią zobaczenia rzeczy, których nikt przed nami nie widział. Docieramy w miejsca, gdzie nikt nigdy nie był. Miejsca, które istnieją od milionów lat i których spokój zostaje zakłócony po raz pierwszy od momentu, kiedy powstały - przez nas, nasze statki i łaziki. 

To jest sedno eksploracji, to jest istota Czasu Włóczęgi, to jest esencja bycia kilkadziesiąt lat świetlnych od planety czy stacji, na których przyszliśmy na świat.

Dwudziestowieczny poeta, Jacek Podsiadło, napisał kiedyś "Najgorsze są powroty". I miał cholerną rację.

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#14
Nadal uważam, że Hetman nam się popsuł... jeszcze się nigdzie nie rozbił...
Odpowiedz
#15
::DATA 07 LUT 3303 
::SYSTEM LYSOORB ME-S C4-7
::LOKACJA KORONA GŁÓWNEJ GWIAZDY SYSTEMU, FUEL SCOOPING



Jeszcze tylko sześć tysięcy.

Dzisiaj swój finał miała wyjątkowa operacja. Cmdr Baton, jeden z członków niedawno powstałego Skrzydła Zawisza, został porwany przez tajemniczego Mr Clonerskiego... długa historia, która zakończyła się happy endem i odkryciem Bazy Delta, kryjącej część tajemnicy Formidine Rift.

Mr Clonerski zniknął, ale coś mi mówi, że jeszcze go zobaczymy...

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#16
::DATA 08 LUT 3303 
::SYSTEM DROJAEA NF-C D14-10
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃ



3900.

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#17
::DATA 08 LUT 3303 
::SYSTEM NGC 6383 SECTOR CK-Q B5-1
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃ



Spotkałem przed chwilą Komandora SP-GGX. Minęliśmy się w drodze - ja do Haerki, on do centrum.

Miło spotkać kogoś, do tego znajomego, w Pustce. 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#18
::DATA 09 LUT 3303 
::SYSTEM LEMBAVA
::LOKACJA GOLDSTEIN PORT



Wróciłem! Dawno już żaden widok nie napełnił mnie taką radością, jak ten:

[Obrazek: PAtpRNq.jpg]

Dostarczyłem Lestera i jego ekipę do Maskelyne Vision, zgodnie z kontraktem. Na konto wpadło prawie 50 baniek. Całkiem nieźle. Danych kartograficzne sprzedałem pewnej organizacji poza HR 8444, której przychylność już dawno chciałem zdobyć. Dane kartograficzne o rynkowej wartości 30 milionów kredytów zrobiły swoje. Ta część planu poszła jak z płatka.

Pół godziny później byłem już w Lembavie. Czas na zakupy!

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#19
(09.02.2017, 01:58 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
::DATA 09 LUT 3303 
::SYSTEM LEMBAVA
::LOKACJA GOLDSTEIN PORT



Wróciłem! Dawno już żaden widok nie napełnił mnie taką radością, jak ten:

[Obrazek: PAtpRNq.jpg]

Dostarczyłem Lestera i jego ekipę do Maskelyne Vision, zgodnie z kontraktem. Na konto wpadło prawie 50 baniek. Całkiem nieźle. Danych kartograficzne sprzedałem pewnej organizacji poza HR 8444, której przychylność już dawno chciałem zdobyć. Dane kartograficzne o rynkowej wartości 30 milionów kredytów zrobiły swoje. Ta część planu poszła jak z płatka.

Pół godziny później byłem już w Lembavie. Czas na zakupy!

-EOF
Trochę zazdroszczę tego widoku na panelu HR8444, chyba sie ztęskniłem za HR'ką. Gratulacje za udaną ekspedycje i calkiem pokaźny przyrost na koncie. 
Pozdrawia Xawery z ... podróźy
Odpowiedz
#20
::DATA 12 LUT 3303 
::SYSTEM HR 8444
::LOKACJA PORT KOSMICZNY MASKELYNE VISION



Sporo się wydarzyło przez kilka ostatnich dni. Przede wszystkim - udało mi się nareszcie uzyskać rangę Elite w eksploracji, co jednocześnie daje mi dostęp do Founder's World. Długo czekałem na tę chwilę!

[Obrazek: 2816ksa.png]

Po drugie - piszę te słowa z kokpitu nowej Anacondy, całkiem przyzwoicie wyposażonej, z modyfikowanym FSD, dającym 48% większy zasięg niż standardowy moduł klasy A. Kilka modułów trzeba wymienić na lepsze, ale to z czasem.

[Obrazek: vPmodw6.jpg]

Jeszcze jej nie nazwałem. Wyposażyłem ją za to w hangar myśliwców i zatrudniłem pilota imieniem Danilo Dunn. Dezerter z Federal Navy. Żółtodziób, ale chętny do nauki. Bierze tylko 4% zysków. Zobaczymy, jak się sprawdzi. W międzyczasie szukam jeszcze kogoś.

[Obrazek: IO8dMZ6.png]

Za tydzień konwój - kontrakt dla Maliny. Cmdr Dasketh z Zawiszy wspominał o przecieku wiadomości o konwoju. Podobno kilka frakcji pirackich zainteresowało się dokładną informacją dotyczącą trasy przelotu. Może być gorąco. W międzyczasie postaram się doposażyć Condę. 

-EOF
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik pokładowy. Śladami Distant Worlds Expedition. Haji-me 41 58,404 20.01.2020, 17:56 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Dziennik pokładowy - Distant Worlds II Haji-me 21 29,779 27.08.2019, 15:12 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Realne podróże, małe i duże.. CMDR-a DevoloPL DevoloPL 7 11,839 21.04.2019, 09:55 UTC
Ostatni post: Zir4n
  Odległe Światy CMDR Kahea Kahea 8 11,717 10.02.2019, 12:23 UTC
Ostatni post: Kahea
  Shallowgrave Tales - blog role playing Mathias Shallowgrave 1 2,886 04.07.2017, 14:40 UTC
Ostatni post: Dhror



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości