The Winged Hussars - Forum
Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Strefa Publiczna (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Instytut Kartografii i Ksenobiologii (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! (/showthread.php?tid=6948)



Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Mathias Shallowgrave - 02.06.2023

CMDR Davanix znalazł nową, nieznaną wcześniej bazę naziemną z logami - przez nieodkryty przez nikogo jeszcze Listening Post. To są lokacje sprzed wielu lat! 

Szczegóły i lokacja tutaj -> https://forums.frontier.co.uk/threads/new-listening-post-found-in-hip-83788.617387/#post-10154575

Ciekawe, ile jeszcze takich miejscówek z dawnych czasów jest nieodkrytych w grze...? Smile


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - MAGNUM354 - 03.06.2023

nie rozumiem jednego : dlaczego najpierw facet pokazuje namiar i wiadomości w których jest podany system HIP 83788 a potem ktoś mu podpowiada że powinien to być system HIP 84326 ???
Następne co Davonix pokazuje to już planetę w systemie właśnie HIP 84326 ..
pamietam że zawsze te sygnały jak już wskazywały w wiadomości dany systrem to tam trzeba było lecieć, skąd tu taka nagła zmiana systemu?


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Mathias Shallowgrave - 03.06.2023

(03.06.2023, 01:26 UTC)MAGNUM354 napisał(a): nie rozumiem jednego : dlaczego najpierw facet pokazuje namiar i wiadomości w których jest podany system HIP 83788 a potem ktoś mu podpowiada że powinien to być system HIP 84326  ???
Następne co Davonix pokazuje to już planetę w systemie właśnie HIP 84326 ..
pamietam że zawsze te sygnały jak już wskazywały w wiadomości dany systrem to tam trzeba było lecieć, skąd tu taka nagła zmiana systemu?

Triangulacja Smile Tam są 3 wiadomości z 3 beaconów.


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Debren - 03.06.2023

(03.06.2023, 01:26 UTC)MAGNUM354 napisał(a): nie rozumiem jednego : dlaczego najpierw facet pokazuje namiar i wiadomości w których jest podany system HIP 83788 a potem ktoś mu podpowiada że powinien to być system HIP 84326  ???
Następne co Davonix pokazuje to już planetę w systemie właśnie HIP 84326 ..
pamietam że zawsze te sygnały jak już wskazywały w wiadomości dany systrem to tam trzeba było lecieć, skąd tu taka nagła zmiana systemu?

Przeczytaj wiadomosci...
Pierwszy screen pokazuje odkrycie <Listening Post> w ukladzie HIP 83788. Pozniej jest pierwsza wiadomosc z tego posta - w niej podana wiadomosc z zakloceniami, przyblizona odleglosc do zrodla sygnalu i 2 systey, w ktorych jest pozostala para listening postow z tego zestawu.
2 kolejne screeny zawieraja to samo - fragmenty wiadomosci, odleglosc od zrodla i systemy z pozostalymi listening postami z danej trojki.
W rezultacie gosc ma 3 systemy i zrodlo sygnalu w okreslonych odlaeglosciach od kazdego z nich - proste sprawdzenie na mapie i widocznie w tym obszarze byl tylko system pasujacy, skoro od razu wskazali tylko nazwe.

Edit: Jak wiadomosci pochodzily od jakiegos NPCa, czy z logow statku/bazy/whatever, to wskazywaly konkretny system. Listening posty zawsze byly trojkami i zrodlo sygnalu szukalo sie z danych zebranych z 3 sztuk.


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - MAGNUM354 - 03.06.2023

faktycznie, czytanie ze zrozumieniem ... nie przeczytałem wiadomosci dokładnie, teraz widze że skupiłem sie na wiadomości 2 w której jest ten hip podany, ale w pozostałych są wymienione inne systemy.
Triangulacja to wiadoma rzecz, chyba czas znowu przez jakiś czas pograć w ED Smile


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - TRAWA - 03.06.2023

Ja osobiście z 1,5 miesiąca temu znalazłem coś takiego poszukując na tamten moment zaginioną Seo

systemie Iota-2 Fornacis
planeta 4 A


galeria: https://imgur.com/a/g4Kt6jt
[Obrazek: j1UMaBE.jpg]
[Obrazek: BbtKhxg.jpg]
[Obrazek: LmSfnte.jpg]

Jak się szuka i wie jak to się znajdzie, mi osobiście wystarczyło około godzinki Wink


PS: SovereignWinter z Canonnu podziękował za odkrycie/zgłoszenie ale od tego czasu cisza ^^ a mieli zweryfikować. Imo to jest nieodkryteSmile


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Mathias Shallowgrave - 03.06.2023

A to permanentne @Trawa?


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - TRAWA - 04.06.2023

(03.06.2023, 23:18 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): A to permanentne @Trawa?

Z tego co sprawdziłem to tak ale jeszcze raz sprawdzę, może i dzisiaj jak będę pamiętał Smile


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - TRAWA - 05.06.2023

(04.06.2023, 16:40 UTC)TRAWA napisał(a):
(03.06.2023, 23:18 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): A to permanentne @Trawa?

Z tego co sprawdziłem to tak ale jeszcze raz sprawdzę, może i dzisiaj jak będę pamiętał Smile

Zweryfikowane po miesiącu, stały
Nie mogło być inaczej bo takich nie ma po prosu renderowanych losowo

[Obrazek: 5752HaK.jpg]

[Obrazek: FkQBCUm.jpg]


RE: Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! - Mathias Shallowgrave - 06.06.2023

Dobre znalezisko!