The Winged Hussars - Forum
Nowe gry warte polecenia. - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Archiwum (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Dział: Archiwum Wątków (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Dział: Inne Gry (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=138)
+----- Dział: Pozostałe gry (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=34)
+----- Wątek: Nowe gry warte polecenia. (/showthread.php?tid=6344)

Strony: 1 2 3


Nowe gry warte polecenia. - josel666 - 27.03.2021

Załozyłem nowy temat bo nie ma takiego na forum,a gier z roku na rok coraz więcej i człowiek czasem się zastanawia w co by tu zagrać,a ze nie jest to tania inwestycja i gra musi nam wystarczyć na ileś tam godzin i zapewnić odpowiednią porcję rozrywki(nie chcemy kupić czegoś co po godzinie wyląduje w koszu,ja wiem,że są recenzje w sieci,ale nie sposób wszystkiego samemu ogarnąć),więc stąd wziął się pomysł na nowy wątek.
To na początek coś co polecił mi mój brat.Gra Hell let Loose.Jest to fps w realiach drugiej wojny światowej.Gra jest sieciówką we wczesnym dostępie,ale można grać juz normalnie,brakuje tylko kilka opcji.Gra łatwa nie jest,więc jeśli ktoś myśli tutaj o beztroskim bieganiu i strzelaniu do wszystkiego co się rusza,niech lepiej sobie daruje.To nie Battlefield gdzie mozna przyjąć serię pocisków na klatkę i lecieć dalej.Jeden strzał,góra dwa i padamy na pysk.Ja w ciągu 30min grania zginąłem jakieś 30 razy(czyli co minutę),ale grałem tylko 30 minut.Pewnie z czasem nabiorę wprawy.Nie będę udzielał porad jak unikać śmierci bo sam jeszcze nie wiem.Jest jednak kilka uniwersalnych rad.Nie biegać samemu.W grupie zawsze jest szansa,ze oberwie kolega.No i chować się za osłonami.Snajperzy tutaj są naprawdę upierdliwi.Gra jest dostępna na steam w cenie 80zł.Posiada polskie menu.Dostępne są takze dwa polskojęzyczne serwery.
ps.sorki za brak kropki nad z ale jak wcisnę alt i z to mi się nakładka z geforce experience włącza,nie wiem jak to zmienić.


RE: Nowe gry warte polecenia. - josel666 - 29.03.2021

Kolejną grą na którą warto zwrócić uwagę jest Reentry Simulator.Nie jest to nowość(2018),ale symulator jest we wczesnym dostępie i jest ciągle rozwijany.Nie miał jeszcze oficjalnej premiery(może nigdy nie będzie miał),więc potraktujcie to jako nowość.
Z czym to się je.Jeśli marzył wam się lot na orbitę lub na księżyc w tradycyjny sposób,ta gra przypadnie wam do gustu.Jest to symulator programu apollo i gemini z zawartymi,historycznymi
misjami i trybem kariery(lot dowolny też jest).Program nie ma tak wysokiego progu wejścia jak Orbiter(też fajna gierka choć dosyć skomplikowana),poza tym zawarto w niej mnóstwo samouczków ułatwiających zabawę.
Grafika jest na całkiem wysokim poziomie(zważywszy na to,że grę tworzy jedna osoba)i cena też nie jest jakaś kosmiczna.Na steam jakieś 90zł.Więc jeśli nie wiecie co robić z kasą-kupujcie.Polecam.


RE: Nowe gry warte polecenia. - Misiakus Pluszov - 29.03.2021

Ja mogę polecić ostatni indie-hicior steamowy. Loop Hero. Świetne połączenie roguelike'a, idle i karcianki z odrobiną strategii. Kilka godzin już pograłem i to wciąga jednocześnie powoli odkrywając nowe możliwości "budowy" talii i nowe sposoby na optymalizację robienia pętelek.


RE: Nowe gry warte polecenia. - josel666 - 29.03.2021

(29.03.2021, 06:11 UTC)Misiakus Pluszov napisał(a): Ja mogę polecić ostatni indie-hicior steamowy. Loop Hero. Świetne połączenie roguelike'a, idle i karcianki z odrobiną strategii. Kilka godzin już pograłem i to wciąga jednocześnie powoli odkrywając nowe możliwości "budowy" talii i nowe sposoby na optymalizację robienia pętelek.

A grałeś w Hearthstone?.Też dobra i za darmo(ale ja wolę Gwinta).


RE: Nowe gry warte polecenia. - Misiakus Pluszov - 29.03.2021

Hearthstone nie do końca chyba za darmo i to mnie nie kręci Wink Sporo kart tam jest za paywallem, trzeba bulić. A bez nich na początku się pobawisz, ale w pewnym momencie mur.
Gwint spoko, grywałem w niego kawałek czasu temu Smile


RE: Nowe gry warte polecenia. - josel666 - 01.04.2021

Jak by ktoś chciał polatać ciekawym symulatorem,niech rzuci okiem na Flightgear.Ja wiem,że miało tu być o nowych grach,ale ta jest akurat stale rozwijana więc się kwalifikuje to tego działu.Wlaściwie to ten wątek powinien mieć nazwę-nowe(stare)gry,jeśli wrzucicie coś starszego lecz dobrego i ciekawego,nie będę zły☺.
Ps.Wrzucam tu tylko to co sam ogrywałem,nie mam żadnej listy spisanej z net.
Ps2.Flightgear jest darmowy.Samoloty do pobrania też.


RE: Nowe gry warte polecenia. - MAGNUM354 - 01.04.2021

to daj odnośnik do tego symulatora - bo na steam jest wersja pod VR i kosztuje ( mało bo mało - ale po co mi gra na VR skoro nawet nie mam kompa zdolnego to pociągnąć Smile


RE: Nowe gry warte polecenia. - MAGNUM354 - 01.04.2021

dobra, mam


RE: Nowe gry warte polecenia. - josel666 - 01.04.2021

(01.04.2021, 16:25 UTC)MAGNUM354 napisał(a): dobra, mam

Na Steam jest coś innego.Ta gra jest darmowa,bez VR.Jak byś chciał fajny samolot na początek,którym całkiem dobrze się lata i ładnie wygląda(jak ustawisz autopilota,to sam doleci i wyląduje,trzeba trochę wprawy,ale grałeś już w FSX,a tu są ta podobne systemy)masz link http://pattenflightgear.wifeo.com/cessna-citationx.php ,na youtube są poradniki po polsku od sp-rom.Grafika jest całkiem niezła.Po ustawieniu na max nawet ładniejsza niż w FSX.Można też ściągać własne scenerie,wtedy wygląda to jeszcze lepiej.Ja sam wylatałem na tym symulatorze kilkadziesiąt godzin i jeszcze mnie nie znudził.
Ps.gra chodzi płynnie nawet na słabszym sprzęcie.


RE: Nowe gry warte polecenia. - MAGNUM354 - 01.04.2021

poprzez określenie że mam - miałem na myśli że znalazłem stronę - narazie nie mam czasu ale po klikniiedciu na link z download utrknąłem w lawinie reklam, przez dobre 5 minut nie znalazłem linku do pobrania gry.
Aż wstyd się przyznać Smile

Jak pisałem - teraz nie mam czasu ale jeszcze się tej stronie przyjrzę - fotki są ładne.