The Winged Hussars - Forum
[PORADNIK] Diamentowe Eldorado - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Strefa Publiczna (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Biblioteka (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: [PORADNIK] Diamentowe Eldorado (/showthread.php?tid=5619)

Strony: 1 2


Diamentowe Eldorado - Gen. DaVidoSS - 24.09.2019

Cześć!
Pomyślałem sobie że podzielę się z Wami moim sposobem na szybkie Cosmicieskije Rubliej.
Oczywiście chodzi o kopanie.
Większość z  kopaczy zachwyca się painitem i innymi skarbami których wydobycie zajmuje mnóstwo czasu i daje dużo wrażeń estetycznych.
Jeżeli należysz do Husarzy preferujących takie rozwiązania to ta lektura nie jest dla Ciebie.
Ten poradnik skupia się na wydobyciu jak najwięcej  w jak najkrótszym czasie i będziemy zajmować się diamentami.

ZAGROŻENIA:

Do wyboru masz 2 możliwości, jedna to zabawa z bandytami a druga to ich unikanie.
Już tłumaczę w czym rzecz.
Samo kopanie nie jest niebezpieczne chyba ze  po kilku głębszych kiedy to ma miejsce niezdarne obijanie się o głazy nie wiedząc gdzie góra gdzie dól.
Problematyczne jest opuszczanie stanowiska celem udania się w drogę do celu gdzie towar opędzlujesz, przerwy  offline pozostając wśród złóż ( po powrocie Ty i Twój statek wraz z towarem znajdziecie się poza zbawienna osłoną kamieni i zanim się zdążysz schować już będziesz mieć bandytów na karku).
W następnej chwili trzeba rozstrzygnąć dylemat: uciekać?, walczyć i prawdopodobnie zginąć wraz z całym towarem? albo poświecić kilka ton urobku jako haracz dla piratów.
W pierwszej i ostatniej z owych możliwości masz zaledwie kilka sekund na podjecie decyzji.
W czasie transportu urobku celem sprzedaży może się zdarzyć ze jakichś głodny pirat Cie wypatrzy i będzie próbował uszczknąć trochę towaru, zatem umiejętność uniknięcia wyciągnięcia z  nadświetlnej do normalnej przestrzeni przyda się bardzo.

SPRZĘT:

Jeżeli chcesz się zabawiać z piratami w ramach rozrywki podczas eksploracji diamentowych polecam Type 10 Defender.
Jeśli jednak preferujesz dawać nogę to Type 9 w zupełności wystarczy.
Nadmienię tutaj, że używanie Imperial Cutter'a  do tej brudnej roboty jest wysoce niestosowne, to tak jakby wozić górników do szybu Mercedesem klasy S.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

Najnowszy numer Playboy'a lub Pride'a, Johny Walker, paczka fajek   - zależnie od upodobań, a ponadto pełne cargo limipetow i wiadro cierpliwości.

MIEJSCÓWKA:

Jakakolwiek planeta z lodowymi pierścieniami gdzie znajduje się potrójny hotspot.
Osobiście polecam system Borann, planeta A2.
Po przeskanowaniu pierścieni i zlokalizowaniu hotspotów wybierz plamę zawierająca 3 hotspoty z Low Temperature Diamonds (LTD).
Ustaw środkowy jako target i to jest Twoja miejscówka gdzie będziesz szybko się bogacił.

ZAJMOWANIE MIEJSCA:

Po wypadnięciu na środkowym hotspocie masz 2 opcje albo czekasz kilka sekund na piratów celem rozrywki albo od razu dajesz prostopadle nura miedzy głazy, zaznaczając w nawigacji któryś z pozostałych 2 hotspotów. Po znalezieniu się wewnątrz pierścienia podążaj na afterburnerze w kierunku zaznaczonego celu jakąś minutkę.
Kiedy upewnisz się ze zainteresowanie piratów już Ciebie nie dotyczy możesz zacząć robotę.

ROBOTA:

Procedura wygląda tak:
Trzymając już wyznaczony kierunek na odległy hotspot podążaj powoli  naprzód wysyłając raz po raz prospektra w kierunku głazu który wyda Ci się (najciekawszy, najpiękniejszy lub najbardziej tajemniczy). Przymiotnik wybierz według własnego przeczucia.
Interesują Cię głazy z zawartością min 25% LTD. Jeżeli taki znajdziesz odpalasz laser i jednocześnie aktywujesz wszystkie możliwe kolektory.
Ważne jest by być jak najbliżej głazu aby maksymalnie skrócić drogę które muszą pokonać limpety.
W trakcie pozyskiwania fragmentów do rafinerii dodawaj pozostałe minerały do listy ignorowanych, pilnując aby rafineria pracowała tylko z LTD.
W trakcie pozyskiwania LTD do cargo będziesz musiał co jakichś czas wywalać nadmiar limpetów z cargo, tj. po 5-10 sztuk trzymając cargo na poziomie prawie pełnym.
Czasem zdarzy się że asteroid ma na powierzchni lub pod - diamentowe wybroczyny, możesz się wtedy podczas laserowania pobawić skrobakiem czy wiertłem.

...jakieś 2h później...

Po zapełnieniu cargo diamentami dopakuj jeszcze rafinerie do pełna aż przestanie ona pracować.
Następnie udaj się w drogę po kasiorę.


GDZIE OPĘDZLOWAĆ:


W tym celu skorzystaj z narzędzia Miner's tool
Kiedy już znajdziesz nabywcę który proponuje interesującą cenę i znajduje się nie dalej niż 250Ly, upewnij się że ów handlarz potrzebuje tego towaru więcej niż masz w cargo.
W tym celu kliknij nazwę stacji, potem zakładkę Market.
Poszukaj diamentów i sprawdź pozycję Demand. Po ostatnich aktualizacjach wprowadzono pseudo ekonomie która powoduje że  jeżeli stacja ma niski demand a górnik dużo cargo, na cenę nakładana jest marża. Sprzedajemy na stacji z największym demand i największą akceptowalną ceną przy dużej ilości urobku oraz najwyższą ceną, mniejszy demand - przy niewielkim cargo.

Warto też wiedzieć że jeżeli jesteś w skrzydle z kimś a ten ktoś jest z Tobą u handlarza, otrzyma on dodatkową kasę do odbioru  w charakterze dywidendy.

Życzę nurzania w diamentach, komandorze!


RE: Diamentowe Eldorado - Banson82 - 25.09.2019

Super poradnik. Jasno, klarownie i na temat:-) Bardzo podobny schemat stosowałem z painitem, LTD nigdy nie kopałem, ale widzę, że po powrocie z explo kopanie LTD będzie spoko sposobem na zarobek:-)


RE: Diamentowe Eldorado - Yautja - 25.09.2019

LTD nie są popularne bo było ich zawsze mało i raczej trzeba było uprawiać core mining, a wtedy lepsze są Void Opale, ale jeżeli teraz LTD dotyczy ta sama mechanika co Painite, to faktycznie lepiej kopać LTD, bo lepiej chodzą. Ja bym do buildu dodał jednak abrasion blaster i ładunki wybuchowe - szkoda by było pominąć skałkę z LTD w jądrze, gdyby się na taką trafiło Wink (nevermind - w załączonym buildzie jest ten sprzęt Tongue)


RE: Diamentowe Eldorado - TRAWA - 25.09.2019

(25.09.2019, 12:46 UTC)Yautja napisał(a): LTD nie są popularne bo było ich zawsze mało i raczej trzeba było uprawiać core mining, a wtedy lepsze są Void Opale, ale jeżeli teraz LTD dotyczy ta sama mechanika co Painite, to faktycznie lepiej kopać LTD, bo lepiej chodzą.

Z tego co słyszałem to LTD w odróżnieniu od Painitu ciężej znaleźć przez co opłaca się go kopać tylko w dużych grupach.


RE: Diamentowe Eldorado - Yautja - 25.09.2019

To co, Sępy? Testujemy? Wink


RE: Diamentowe Eldorado - Gen. DaVidoSS - 25.09.2019

@TRAWA
LTD w triple hotspotach jest zatrzęsienie, 2-3 h i masz 350T,cena to ok- 1200 000 za T, co daje ok 400M.

@Yautja
Nie polecam wysadzania głazów ale go nie zabraniam. Nadmienię tylko że marnuje się dużo czasu i psuje widoczność.


RE: Diamentowe Eldorado - ORP Valla - 25.09.2019

Po pierwszych testach....
plusy
- wyższa cena
- można T-10 Smile ale i tak nic nie dorówna Cutterowi do minningu (póki co)
- sporo skałek

minusy
- skałki szybciej się kręcą więc maluchy wolniej zbierają
- mniejsza % zawartość niż Painite


RE: Diamentowe Eldorado - Villenn - 26.09.2019

Super poradnik.

Od siebie dodam że miałem już okazję kopać razem z Gen. Davidoss i absolutnie nie przerzucił bym się na painite.
Wewnętrzne dziecko w człowieku się cieszy gdy swoim T-10 wlatuje na stację i wiem że zaraz wpadnie 390 mln kredycików Smile
I tak jak pisze Generał, warto latać w wingu dla samego bonusu ze sprzedaży. Przy pełnych ładowaniach to jest nawet 20-25 mln.

Pozdrawiam i owocnego kopania !


RE: Diamentowe Eldorado - ORP Valla - 26.09.2019

Prawie 600 mln za Cuttera robi wrażenie. Trzeba dołożyć limpetów bo na 6 średnio się z szybkością zbierania wyrabia. Nie ślińcie się jednak - nie zajęło mi to 2-3 godzin....na dwa podejścia zbierałem.


RE: Diamentowe Eldorado - Thorghar - 26.09.2019

Właśnie przymierzałem się do rozpoczęcia kariery górnika, a tu w samą porę taki zgrabny poradnik - super, +rep z podziękowaniem Wink

Pozwolę sobie podczepić wątek Husarskie kombajny górnicze w dziale Stocznia - sekcja TWH z prośbą o pochwalenie się Waszymi kombajnami górniczymi (te dwa z poradnika już przywołałem, no co mam nadzieję autor nie będzie oponował).