The Winged Hussars - Forum
Neural Log - CMDR ShiMan - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Maskelyne Vision - Stacja Orbitalna Typu Coriolis (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Galeria sztuki im. Jade "Maliny" Rockatansky (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Dział: [ROLE PLAY] Dzienniki Gwiazdowe (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=84)
+---- Wątek: Neural Log - CMDR ShiMan (/showthread.php?tid=5049)Neural Log - CMDR ShiMan - ShiMan - 09.01.2019

Miejsce: Maskelyne VisionStacja typu Coriolis
Sektor: System HR 8444, peryferia Core Systems
Data: 08:54 czasu lokalnegoOto jestem. Jak dotąd, siedzę sobie w barze na Maskelyne Vision, mając skonfiskowaną przez zarząd stacji licencję na latanie. Rzecz jasna, Federacji Pilotów nie podoba się istniejący stan rzeczy, ale jak dotąd jakoś staram sobie radzić w życiu, robiąc jakieś drobne rzeczy na stacji takie jak porządki czy inną pomoc.

Na dzień dzisiejszy zdołałem ugadać się z paroma znajomymi z TWH. Zostałem między innymi przyjęty w poczet Husarskiej Kompanii Ksenobójczej, lub Xenonautów jak zwykłem nazywać tą formację. No tylko żebym miał jeszcze czym latać przeciw Thargoidom... Zwłaszcza że szczególnie jeden typ ich interceptora sprawił, że moje własne serce zaczęło pracować mocniej na sam jego widok.

Hydra.

[Obrazek: hydra2_sml.png]

Faktycznie jest on moim zdaniem najpiękniejszym wytworem Thargoidzkiej bioinżynierii (przypomina wyglądem terrańską paproć), ale i zarazem najgroźniejszym. 8 serc, sprawiających że każde uszkodzenie (nawet teoretyczne po uderzeniu bronią atomową) usuną w parę sekund. Pokładowy kontyngent 128 Thargonów, ich dronów z bronią zdolną omijać pola siłowe naszych statków, niezależnie jakiego typu (jak w każdym interceptorze zresztą). Nawet najwięksi wymiatacze mają z nią dużo kłopotu, często wracają z kadłubem nadżartym kwasem w takim stopniu, że to co zostało z ich statków trzyma się jedynie na nieśmiertelną szarą taśmę, gumę balonową i toną werbalnego mięsa.

No nic, może jeszcze później się zgłoszę.


RE: Neural Log - CMDR ShiMan - ShiMan - 13.01.2019

Miejsce: Maskelyne VisionStacja typu Coriolis
Sektor: System HR 8444, peryferia Core Systems
Data: 13 I 3305, godz. 01:00 czasu lokalnegoOstatnio sobie przypomniałem sobie, że czuję się jak jeden z wielu przypadków "bezpaństwowców", osób, które nie mają obywatelstwa. Co prawda czuję pewną afiliację wobec Imperium (oraz Sojuszu w mniejszym stopniu), ale co z tego, jak ledwie jestem uznawany przez co najmniej jedną superfrakcję. Nawet permitów nie mam...

Do niczego takie życie.

Ostatnio doszły do mnie słuchy że Husarska Egzekutywa (tak jakoś zacząłem nazywać Hetmana Shallowgrave'a z bracią oficerską + Azorus, Djoda wróć, DYoda i ktoś tam jeszcze, nie pamiętam kto) postanowiła uhonorować jednego ze swoich, za utrudnianie mi życia. Tak, o CMDR Ryczypiorze to mowa. Podobno mieszka na dole, w Collins Market. Mistero Informatico Compadre. Podobno reszta Egzekutywy załatwiła im ultra-luksusową butelkę Świńskiego Ryja. Nie wiem, nie znam i przede wszystkim nie piłem tego trunku.
Oni niech sobie robią szpan, a ja ewentualnie rozważę pójście do śluzy powietrznej i dokonania awaryjnego przedmuchu od środka bez skafandra...

Przeklęte myśli samobójcze. Trauma po niespodziewanej śmierci członka dalszej rodziny około rok temu potrafi wypalić trwałą bliznę na psychice, zwłaszcza że nieco wcześniej przeszedłem epizod depresyjny. Jasny gwint, dopiero co odzyskałem radość z życia i znów dostaję przypomnienie, że nawet w TWH jestem nikim... 

I dlatego z reguły jestem sam. Pijąc swojską wódeczkę. Albo rum. Albo po prostu taki trunek,  co był kiedyś ponad millenium temu wyrabiany na Sol III, zwanej Terrą. To chyba się zwało Tequila... Muszę tego spróbować.
Podobno jest niezłe. Tylko musiałbym zdobyć namiary na dilerów...

(...)

Inna wieść gminna niesie, że zaprzyjaźniona z TWH frakcja, znana jako Ater Dracones, potrzebuje wsparcia przy przejęciu ich systemu, zwanego jako Amenniya. Zdobyli główny terminal, oraz tym samym system poprzez Elekcje. Nieźle. Przynajmniej mają mniejszy ból głowy od nas. Szkoda tylko że w okolicy mają parę innych grup, w tym jedna, wywodząca się od terrańskiego narodu zwącego się Finów, okupują dwie obiecujące stacje z Tech Brokerami... Mam nadzieję że nie są wrodzy wobec sąsiadów.

(...)

Idę włączyć coś nastrojowego. Aż się smutno na nowo mi się zrobiło... Sad
RE: Neural Log - CMDR ShiMan - ShiMan - 15.01.2019

Miejsce: Maskelyne VisionStacja typu Coriolis
Sektor: Światy Rdzenia
Układ: HR 8444
Data: 15 I 3305, godz. 21:20 czasu lokalnegoUPDATE COMPLETE
REBOOT...

SYSTEM READY


FILE DAMAGED, RESTORING SEGMENT #AD8779

(...)Co to znaczy że nie działa... No po prostu świetnie. Przez parę dni jakiś młotek uderzył w przekaźnik energetyczny, powodując awarie systemów zasilania w bloku mieszkalnym, w którym przebywam.
I tak, w dalszym ciągu nie mogę latać. Po prostu nie miałem innego wyboru, niż udać się do psychologa. Dostałem od paru osób namiar na jednego "dość pozytywnie" zakręconego doktorka, co potrafiłby poprawić humor nawet umarlakowi. Taa, jasne. No ale z tym moim stanem zdrowia, co innego mógłbym robić, prócz użycia przysłowiowego sznura?(...)


FILE DAMAGED, RESTORING SEGMENT #AD8798

(...)Dotarłem do owego "psycholożka". Gabinet znajduje się w tym samym bloku, o dziwo. Koleżka raczej nie lubi się reklamować. Zaczynałem mieć coraz bardziej złe przeczucia....

W trakcie sesji opowiedziałem mu rzecz jasna o swoich problemach, i zdecydowałem się też porozmawiać o kwestii świętowania wyczynów Ryczypiora. O dziwo doktorek go znał. Mniejsza. Powiedział mi że cierpię na kompleks niższości, i dlatego zasugerował mi coś... niekonwencjonalnego.

Wyciągnął nasiona jakiejś rośliny. Czegoś, co wygląda jak "cebula" z Sol. Dopiero jak zrobił bletkę i zapalił, przypomniałem sobie co to jest.


[Obrazek: Onionhead_Icon.png]
To był Onionhead.

Postanowił mnie "poczęstować". Cóż miałem do stracenia? Wziąłem blanta, zaciągnąłem się, puściłem bucha...
Po chwili poczułem się o wiele... spokojniejszy. Na luzie. Nie czułem już przygniatającego smutku, tylko wreszcie ten upragniony spokój.

Pod koniec wizyty powiedział mi, że dobrze by było, gdybym sprowadził parę ton tego specyfiku. Lokalny czarny rynek z pewnością przychylnie spojrzy na dostawę "zioła". Nie to co Hetman Shallowgrave i reszta oficerów...

"Chrzanić to", powiedziałem sobie. I tak pewnie paru naszych przegięło pałkę z wpływami w naszym systemie, i dlatego postanowiłem, że polecę do Kappa Fornacis na stację Harvestport po stosowne zaopatrzenie.

Rzecz jasna, wiem że w Federacji jest to nielegalny towar, ale mnie Onionhead nie zaszkodził, więc im więcej zabawy z porządkowymi tym lepiej. Najgorzej będzie rzecz jasna na podejściu do Maskelyne...

No ale i tak najważniejsze, to wrócić za stery chociażby Cobry MK III. Sad
[/align]

SEGMENT #AD9956 ADDED

Alternatywne lokalizacje zioła:

  • Xelabara, Navigator Market

  • Cassie-L-Peia, Tanmark