The Winged Hussars - Forum
Distant Worlds II - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Strefa Publiczna (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Instytut Kartografii i Ksenobiologii (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Distant Worlds II (/showthread.php?tid=4110)



RE: Distant Worlds II - Kuba Wolf - 06.02.2019

(06.02.2019, 21:14 UTC)PoProstuTyli napisał(a): Taa jakaś literówka jest, jutro skoryguje
No w Codex jest ta struktura a nawet dwie blisko siebie

Jutro pooraiwe nazwę Wink
Prua Phoe TS-B d252 TU masz koordynaty.


RE: Distant Worlds II - PoProstuTyli - 08.02.2019

W końcu ktoś z Husarzy Biggrin
Pozdrowienia dla Kahea
https://imgur.com/hPY1w5F


RE: Distant Worlds II - Haji-me - 09.02.2019

Nowy event eksploracyjny w okolicy WP4 https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/473351-DW2-Basecamp-Events?p=7361866&viewfull=1#post7361866

Spis dotychczasowych odkryć w regionie Inner Orion Spur https://drive.google.com/file/d/1nlVeF2ywwj5iMABWI7Tyyfkfsee1D1WF/view


RE: Distant Worlds II - Kuba Wolf - 09.02.2019

Nie bede zakladal nowego tematu, bo to nie jest cos az takiej wagi. Mysle zreszta ze wiekszosc zainteresowanych i tak przeglada ten watek.
Kilka dni temu na Discordzie @ronin_htd poruszyl temat czym wlasciwie sa i jak sie roznia dwie statystyki z eksploracji Level 2 Detailed Scans i Level 3 Detailed Scans. Oczywiscie okazalo sie ze kazdy z nas cos wie, niestety kazdy cos innego. Hetman byl tak mily ze zalozyl watek z tym pytaniem na forum ED. Generalnie spokojnie mozna powiedziec ze gdzie 2 pilotow tam 3 zdania i to nie tylko wsrod Husarzy Biggrin Dlatego przeprowadzilem pewien eksperyment i zaraz podziele sie wynikami.


Zacznijmy jednak od rysu historycznego Tongue

Przed 3.3 sprawa byla prosta. Skany 2 poziomu to byly skany planet wykonane przez zblizenie statkiem ktory nie mial DSS. Planeta sie skanowala (dzwoneczki) ale nie mielismy pelnej wiedzy o jej skladzie pierwiastkowym i np o pierscieniach. Dla eksploratorow takie skany mialy bardzo male znaczenie dlatego wiekszosc z nas miala te statystyke na niskim poziomie.
Skany 3 poziomu wykonywalo sie tak samo, ale statek musial miec DSS na pokladzie. Dawalo to lepszy obraz obiektu plus DSS mozna bylo inzynierowac w kierunku szybszych skanow lub wiekszej odleglosci z ktorej sie taki skan zaczynal. Takie skany byly tez cenniejsze finansowo.
Po 3.3 obie statystyki jakby zostaly, ale nagle skany 2 poziomu rowniez zaczely rosnac. I tu pojawia sie pytanie dlaczego, po co i generalnie co teraz znacza. Pomyslow bylo sporo rowniez na forum ED pojawialy sie ciekawe sugestie dlatego zrobilem maly eksperyment.

Metodologia badania

Pomysl prosty. Stacja, skok do systemu powyzej 20 LY od niej, powrot i sprzedaz danych. Pozniej relog i porownanie statystyk w formie brzydkiej tabelki ktora wam zaraz wkleje.
Najblizej mialem wrocic do Sacaqawea Space Port. Malo wygodne bo baza planetarna z podejsciem przy gwiezdzie z pierscieniem, ale poza tym duza gestosc gwiezdna wiec spory wybor systemow do skanowania. Pewnym mankamentem jest to ze teraz tam jest doslownie wszystko juz odkryte i nie moglem sprawdzic czy First Discovery ma jakis wplyw, ale raczej nie ma.

[Obrazek: B4YC10c.png]

Docelowo chcialem miec 10 do 15 systemow sprawdzonych, ale to co mi wyszlo w systemie 6 i 7 juz calkowicie odebralo mi chec na dalsze skoki tylko po to zeby wpisywac kolejne cyferki. Generalnie dosc szybko Hetman wpadl na pomysl ze jak cos jest 3 poziomu to i przy okazji 2, mialem jednak nadzieje ze honk da nam skany 2 poziomu, bo po nim juz wiemy ile i jakiego rodzaju (planet, gwiazd i sygnalow) jest obiektow w systemie. Niestety okazuje sie ze nie do konca...

Wnioski:
* Wyglada na to ze teraz jak cos jest zeskanowane to daje nam jednakowo +1 do OBU statystyk
* Za skan uznajemy jak obiekt wyswietli nam sie jako odkryty (te irytujace napisy co sie zbugowaly ostatnio przy asteroidach)
* Pasy asteroid (te systemowe (Asteroid Cluster) a nie belty wokol planet) sa traktowane na rowni z planetami i wliczaja sie do statystyk!!!
* HONK skanuje tylko gwiazdy

Co jest "skutecznym" skanem:
* Gwiazdy skanuja sie automatycznie po wlocie do systemu lub/i zrobieniu HONK'a i to dotyczy sie wszystkich nawet najdalszych gwiazd w systemie
* Planety i ksiezyce skanujemy w FSS znajdujac "goracy punkt" i przyblizajac na niego, lub gdy jestesmy dostatecznie blisko skanuja sie pasywnie. Tylko wydaje mi sie ze ten zasieg pasywnego skanowania jest naprawde maly (zakladam ze ponizej 50ls) i nie wiem czy zalezy od wielkosci obiektu
* Pasy asteroid i to mnie calkowicie zaskoczylo sa dokladnie tak samo skanowane i liczone jak planety.

Nie mialem mozliwosci sprawdzic czy przypadkiem inne zrodal sygnalow (USS, NHSS, bojki nawigacyjne czy turystyczne albo megashipy) tez nie wlicza sie do statystyk. Niby nie powinny, ale jak sie przyjrzycie ekranowi FSS to okazuje sie ze pasy asteroid nie sa traktowane jako Bodies, ale jako Signals. Mam nadzieje ze az tak to nie jest skopane, bo juz nawet sens skanow 3 poziomu by zniknal.

Oczywiscie nie wpadlem na pomysl zeby przy okazji odpowiedziec na drugie pytanie: Co pokazuje sie na mapie systemu po HONKU? To tez chyba kiedys z Indygo probowalismy zrozumiec. Postaram sie zwrocic na to uwage w przyszlosci.


RE: Distant Worlds II - USSER-PL - 09.02.2019

Ja bym to w jakiś oddzielny wątek wsadził, może się ładne kompedium z tego zrobi Smile)


RE: Distant Worlds II - ronin_htd - 09.02.2019

@Kuba Wolf

Jedna mała poprawka, bez Honka nie zobaczysz częstotliwości sygnałów w FSS.
Bez tych częstotliwości nie będziesz mógł zeskanować obiektów.
Spradzałem i nie ma znaczenia czy zrobi się Honk bezpośrednio z kokpitu po wlocie do systemu, czy po wejściu w FSS. Działa jadnakowo.

Edit: Faktycznie, możnaby z tego zrobić oddzielny wątek. Spróbujemy poeksperymentować i może rozwiążemy nową mechanikę skanowania Smile


RE: Distant Worlds II - Kuba Wolf - 09.02.2019

Tak wiem i wlasnie dzialanie samego HONKA sprawdzalem w systemie 6 i 7. Zalozylem ze zrobie honka i co najwyzej sprawdze czy cos sie pasywnie zeskanowalo. Dlatego pomimo konkretnej ilosci planet tam sa tak male zmiany ilosci skanow wynikajace tylko z gwiazd czyli honka i pasywnego badz powiedzmy aktywnego zeskanowania asteroid.

Generalnie nowy FSS mi osobiscie jest bardzo na reke bo skanuje cale systemy, chcialem sprawdzic jednak czy jest jakas roznica jak sie skanuje np tylko te z zakresu AL-ANAL. Powiem szczerze ze tu wlasnie oczekiwalem roznicy pomiedzy LVL 2 i LVL 3. Gdy taka roznica sie nie pojawila troche mi zapal osiadl, bo uznalem ze to nie ma sensu w tej formie i to predzej niedorobka FDEV niz zamierzony efekt.


RE: Distant Worlds II - PoProstuTyli - 09.02.2019

Doleciałem do Jutrzejszego WP
myje sobie statek a tu przylatują takie wariaty Biggrin
https://imgur.com/a/iKlQAJp


RE: Distant Worlds II - Haji-me - 09.02.2019

Zdecydowanie widzę to jako osobny wątek, albo w tym dziale w tym dziale, albo w poradnikach. @Scarlet Yuri może to wydzieli? Smile


RE: Distant Worlds II - Kuba Wolf - 09.02.2019

Ok chetnie sie pobawie w rozne testy tylko teraz bedzie trudniej ze sprzedaza karto bo mam nadzieje ze wreszcie polecimy gdzies gdzie sa jakies wolne systemy Smile
@PoProstuTyli tam sie swietnie srv driftuje w tym korycie rzeki Smile