The Winged Hussars - Forum
[PORADNIK] Defender Cobra M5 - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Strefa Publiczna (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Biblioteka (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: [PORADNIK] Defender Cobra M5 (/showthread.php?tid=368)



Defender Cobra M5 - AlbertMarstalker - 08.01.2016

Witam, chciałbym zaprezentować mój sprzęt, którym jest Joystick Defender Cobra M 5
[Obrazek: 556101_0_f.jpg]



Bezkontaktowa technologia Magnetic M-Force.

Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników, reagujących na zmiany pola magnetycznego wywoływane przez przemieszczania drążka, udało się uniknąć fizycznego kontaktu elementów czujnika położenia i ruchu. Pozwoliło to osiągnąć niezwykłą precyzję i trwałość działania urządzenia oraz wyeliminowało występowanie martwych stref.

Specjalna konstrukcja spustu ClusterFire.
Dzięki specjalnej konstrukcji spustu gracz może użyć broni głównej lub dodatkowej lub nawet obu na raz, gdy sytuacja na polu bitwy tego wymaga.

23 programowalne przyciski, w tym 2 spusty typu ClusterFire.
Do dyspozycji użytkownika jest 7 przycisków oraz 2 spusty i dodatkowy trzeci spust wsteczny. Dzięki przełączanym ręcznie trzem trybom sterowania (walka w zwarciu, walki na odległość i manewrowanie) dostępne są w sumie 23 kombinacje działania przycisków. 
4-kierunkowy przełącznik typu Hat
Gaz, hamulec, odchylenie i skok. Dostępny jest też specjalny uchwyt przepustnicy i drążka.

Masywna metalowa podstawa
Cały joystick waży ponad 1.5kg. Obudowa wykonana jest z metalu, posiada dodatkowe otwory montażowe umożliwiające trwałe przymocowanie do podłoża. Wykonanie joysticka zapewnia dużą stabilność i wytrzymałość podczas intensywnego używania.
Ergonomiczny drążek pokryty jest gumowanym materiałem.





Oczami użytkownika, czyli moimi:,

Zalety:
- gumowa rękojeść drążka. Ręka się nie ślizga a nawet nie poci pomimo gumy.
- 2 grzybki (1 4-o kierunkowy, drugi 8-o kierunkowy)
- podwójny "fajer" (pewnie większość dżojów to ma ale uważam za duży plus z uwagi na możliwość strzału dwiema fire grups na raz lub albo jedną albo drugą)
- metalowa podstawa, dzięki czemu nasz drągal się nie ślizga po biurku
- 23 programowalne funkcje
- magnetyczne potencjometry osi x,y i tej trzeciej do skrętu lewo prawo
- przycisk pod małym palcem dzięki czemu nasz mały palec staje się użyteczny.

Wady:
-Jest to duży joy, zatem osoby o małych dłoniach będą niezadowolone, gdyż rozmieszczenie grzybków jest dość szerokie i trzymając swobodnie dłoń na oparciu drążka kciuk może okazać się za krótki.
-przepustnica na potencjometrze mechanicznym (nie precyzyjna)
-sworznie plastikowe, przez to wycierają sie z czasem i daje się odczuć luzy przez co trzeba ustawiać większą martwą strefę (dead zone) aby dżoj sam se nie skręcał w grze.
-w moim przypadku suwak do odbytu, gdyż od samego początku zacinał się aż mnie kciuk bolał od przełączania (smarowanie olejem kuchennym pomogło)
-i niestety dobiję wszystkich podnieconych brak możliwości dokupienia osobnej przepistnicy do niego, żadne polskie sklepy tego nie sprowadzają, pewnioe nawet nie wiedza o istnieniu dodatkowego modułu, na domiar złego dżoj jest produkowany w Rosji.

Cobry m5 używam juz ponad rok czasu, dokonałem 2 naprawy (luzy na sworzniach oraz smarowanie suwaka) po za tym dżoj działa bardzo dobrze, jest precyzyjny, nie wariują funkcje, ogólnie jestem zadowolony.  Cena: średni 200 zł


RE: Defender Cobra M5 - Ajro - 23.01.2016

pytania:
- gdzie/jak kupiłeś?
- czy ma soft do edycji krzywej czułości?

porada z cyklu 'polak potrafi' - ciężko chodząca przepustnica - jeśli kółko jest plastikowe (a pewnie tak) to taki tip można zrobić*:
wziąć mały gwoździk, odciąć główkę, złapać kombinerkami i nad palnik gazowy. Jak się rozgrzeje, to ustawiamy przepustnice w pozycję zero i wciskamy gwoździk pionowo w kółko. Jak ostygnie, można nałożyć jakąś plastikową końcówkę od długopisu, albo taśmą okręcić, albo koszulkę termokurczliwą... itp., dla estetyki i żeby się wygodniej trzymało.
Wyglądać może będzie mało "fabrycznie" - ale zyskujemy większą siłę i precyzyjne pozycjonowanie.
Alternatywnie, zamiast metody termicznej: wiertarka plus klej "kropelka" (ale tego nie testowałem, może trzeba by kółko wyjąć najpierw, żeby wióry do środka nie wleciały i wibracje nie rozregulowały całości). Wink
(* - kiedyś z kumplem wydumalimy, po jednym piwku łatwo przyszła odwaga żeby spróbować. Właściwie to może nie 'jednym', jakoś nie pamiętam...)


RE: Defender Cobra M5 - AlbertMarstalker - 23.01.2016

Dżoja kupiłem na morele.net
Nie ma żadnych krzywych, tylko soft który automatycznie się instaluje po podłączeniu.

Co do przeróbki przepustnicy myślę że to będzie zbędne, poniewaz zakupiłem inny dżoj T-flight z przepustnicą osobną którą wykorzystam zamiast tej wbudowanej w moją cobrę, a z Cobry tak czy inaczej będe korzystał