The Winged Hussars - Forum
Szkolenie i pomoc. - Wersja do druku

+- The Winged Hussars - Forum (https://forum.thewingedhussars.com)
+-- Dział: Strefa Publiczna (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Biblioteka (https://forum.thewingedhussars.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Wątek: Szkolenie i pomoc. (/showthread.php?tid=3665)

Strony: 1 2


Szkolenie i pomoc. - Azorus - 25.09.2017

Witam. 
Dla wszystkich nowych graczy jak i tych co nieco dłużej grających, ale mających pytania chciałbym wprowadzić testowo możliwość przeszkolenia (gracze pc).
Jeżeli ktoś z konsolowców jest również zainteresowany, proszę mi dać znać a coś wymyślimy. 

O co dokładnie chodzi o jakie szkolenie? 
Proponuję spotkanie w dogodnym systemie w "bańce" omówienie zasady działania gry, frakcji, outfittingu, misji itd. To co ważne i co będzie Was interesowało.
Można to nazwać, akademią, szkoleniem, czy też zwykłą pomocą dotyczącą mechaniki gry oraz jej zasad.

Zaznaczam, że to nie jest obowiązkowe. W chwili obecnej staram się ustalić czy takie prowadzenie szkolenia byłoby efektywne i ile osób chciałoby w tym uczestniczyć.

Ja jestem dostępny w grze od 21:30 -23:30. Lub zawsze na pw, w razie pytań. 
Jeżeli coś będzie wymagało dokładniejszych objaśnień, mogę przejść prawie zawsze na Team Speak.

Odpowiedzi i sugestie możecie również zostawić w odpowiedzi do tego wątku.

Zapraszam również osoby z poza TWH zarejestrowane na naszym forum.


RE: Szkolenie i pomoc. - Mathias Shallowgrave - 25.09.2017

Zacna inicjatywa! +3 hetmański rep poleciał Smile


RE: Szkolenie i pomoc. - Sztuka - 25.09.2017

W miarę możliwości też byłbym w stanie coś objaśnić/pomóc nowym graczom na tej zasadzie.


RE: Szkolenie i pomoc. - Azorus - 25.09.2017

No tak ale jak widac nie chce wiedziec co i jak robic by nie tracic czasu lub by bie zginac. Ale to ich decyzje...my oferyjemy pomoc. W kolejnym newsletterze zrobimy wzmianke o tej pomocy, a jak dalej bedzie cisza to zamkniemy oferte...


RE: Szkolenie i pomoc. - Sztuka - 26.09.2017

(25.09.2017, 21:59 UTC)Azorus napisał(a): No tak ale jak widac nie chce wiedziec co i jak robic by nie tracic czasu lub by bie zginac. Ale to ich decyzje...my oferyjemy pomoc. W kolejnym newsletterze zrobimy wzmianke o tej pomocy, a jak dalej bedzie cisza to zamkniemy oferte...

Okej Smile


RE: Szkolenie i pomoc. - Kristofan - 26.09.2017

Ja chętnie posłucham/poczytam wykładu z mechaniki gry odnośnie frakcji.
Np:
ad1. Jeżeli wykonuje misje dla frakcji, która ma 10% wpływu w systemie, to jednocześnie umacniam ta rządzącą czy jej szkodzę?
ad2. Jeżeli będę zwoził na czarny rynek niewolników i narkotyki, to będzie miało jakiś wpływ na system?
Nie wiem, naćpani niewolnicy zaczną palić, gwałcić, rabować, wybuchną zamieszki, wojna domowa, upadnie rząd?


RE: Szkolenie i pomoc. - Azorus - 26.09.2017

ad. 1 jeżeli wykonujesz misję dla frakcji to wzmacniasz jej wpływy (czyli tej co ma 10% wzrasta wpływ), czyli szkodzisz frakcji rządzącej.
ad. 2 Czarny rynek szkodzi frakcji , która ma władzę na danej stacji. Jeżeli zwoziłbyś niewolników na maskalyne vision to husaria traciłaby swoje wpływy na stacji.
Dodaj mnie do znajomych w grze, a z chęcią Ciebie oprowadzę i wyjaśnię co i jak ... W razie pytań pisz...

Jeżeli oddasz dane z zeskanowanych systemów na danej stacji, to wzmacniasz frakcję mającą władzę na stacji, tak samo to działa jak sprzedajesz na tej stacji legalny towar.

Husarskie wpływy w systemach kształtują się w przedziale 55%-65%.
Ogólnie rzecz biorąc musimy mieć co najmniej 15% większy wpływ niż frakcja na drugim miejscu, by nie wpaść w wojnę (wtedy wpływy z misji, danych kryptograficznych i całej reszty nie działają).
Jeżeli wpływy sięgają powyżej 70% to wpadamy w expansję. I rozwijamy się na inne systemy, nie jest to działanie pożądane chyba, że było wcześniej zaplanowane.
Takie planowanie i utrzymywanie wpływów w systemach nazywamy BGS, inaczej BIGOSem (Background simulation).

Nasze systemy tworzą marchie (w skład każdej marchii zazwyczaj wchodzi kilka systemów).
Jedyna marchia posiadająca jeden system to marchia stołeczna czyli HR 8444, której pilnują margrabiowie Azorus, Calvarian, SkillsmodPL.
Więcej informacji o Marchiach znajdziesz tutaj: http://thewingedhussars.com/showthread.php?tid=2534

W razie pytań pisz...


RE: Szkolenie i pomoc. - Kristofan - 26.09.2017

(26.09.2017, 09:27 UTC)Azorus napisał(a): ad. 1 jeżeli wykonujesz misję dla frakcji to wzmacniasz jej wpływy (czyli tej co ma 10% wzrasta wpływ), czyli szkodzisz frakcji rządzącej.

Logiczne tylko zmylił mnie apel prezesa, żeby nie brać żadnych misji, jeżeli wartość przekroczy 65% (niechciana ekspansja).
Pomyślałem, że może każda misja daje rządzącej profit z automatu i stąd drugie pytanie - jak jej zaszkodzić.

Cytat:Więcej informacji o Marchiach znajdziesz tutaj: http://thewingedhussars.com/showthread.php?tid=2534
Nie mam dostępu.

Czy dobrze rozumiem?
Wartość wpływów zamyka się w 100 procentach.
Najłatwiej zaszkodzić frakcji rządzącej, najtrudniej tej w środku.
Ekspansja zaczyna się od 70% i wchodzicie do najbliższego systemu w miejsce frakcji z najniższym wpływem.
Wykonujecie misje i w momencie, kiedy różnica wpływu spadnie poniżej 15 procent , wybucha wojna domowa.


RE: Szkolenie i pomoc. - Azorus - 26.09.2017

(26.09.2017, 16:29 UTC)Kristofan napisał(a):
(26.09.2017, 09:27 UTC)Azorus napisał(a): ad. 1 jeżeli wykonujesz misję dla frakcji to wzmacniasz jej wpływy (czyli tej co ma 10% wzrasta wpływ), czyli szkodzisz frakcji rządzącej.

Logiczne tylko zmylił mnie apel prezesa, żeby nie brać żadnych misji, jeżeli wartość przekroczy 65% (niechciana ekspansja).
Pomyślałem, że może każda misja daje rządzącej profit z automatu i stąd drugie pytanie - jak jej zaszkodzić.




Zmniejszasz wpływy (szkodzisz frakcji) jak wykonujesz misje dla innej frakcji.

Cytat:Więcej informacji o Marchiach znajdziesz tutaj: http://thewingedhussars.com/showthread.php?tid=2534
Nie mam dostępu.

Czy dobrze rozumiem?
Wartość wpływów zamyka się w 100 procentach.
Najłatwiej zaszkodzić frakcji rządzącej, najtrudniej tej w środku.
Ekspansja zaczyna się od 70% i wchodzicie do najbliższego systemu w miejsce frakcji z najniższym wpływem.
Wykonujecie misje i w momencie, kiedy różnica wpływu spadnie poniżej 15 procent , wybucha wojna domowa.

ad 1.
Zmniejszasz wpływy (szkodzisz frakcji) jak wykonujesz misje dla innej frakcji. 
Szkodzisz frakcji, która panuje nad stacją (ma największe wpływy na danej stacji), oddając towar w black market.

Ad 2. Ogólnie rzecz biorąc tak jest.
Wojna wybucha jeżeli frakcja panująca ma wpływ poniżej 15% od frakcji, która jest tuż za nią (zaczynają się wyrównywać). Wtedy wybucha wojna i pojawiają się strefy konfliktu zwane Conflict zone.

Jeżeli się mylę napewno ktoś mnie poprawi, ponieważ sam mechanizm BGS jest bardzo skomplikowany i składa się z wielu czynników.
Ps. link który podałem będzie widoczny tylko dla kadetów lub członków TWH.


RE: Szkolenie i pomoc. - Azorus - 27.09.2017

Najlepiej zrob sobie liste pytan i w grze spotkalibysmu sie np. Prz HR 8444 i wtedy bede aci tlumaczyl lub poprostu pokaze...