The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: MIsty in Space Komiks _ wersja testowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
zachciało mi się komiks zrobić. Fabułe mam mniej więcej w głowie i jak widzę co chwila przybywają nowe niespodziewane akcje.
Oceńcie proszę o powiedzcie co myślicie o czymś takim. Cyz ktoś już tak to zrobił? Chętnie bym poczytał coś z uniwersum ED.

Na razie prezentuję fragment. Samemu trochę cieżko bo boty nie chcą współpracować jak należy.
[Obrazek: str1.jpg]

[Obrazek: str3.jpg]
[Obrazek: str4.jpg]
[Obrazek: str5.jpg]
[Obrazek: str6.jpg]
[Obrazek: str7.jpg]
[Obrazek: str8.jpg]

ciąg dalszy i wcześniejszy nastąpi... mam nadzieje
no,, a kiedy pokażesz ten komiks?
musze go zrobić hihi - na razie to preludiom - czekam na Wasz doping do laszej pracy
wybacz, ja nie o tym kiedy go skończysz - tylko gdzie ta próbka tego komiksu- bo narazie pokazałeś galerię zdjęć z gry.. nie tego się spodziewałem po prostu :)

a na serio - w ED można zrzucać fotki w bardzo wysokiej rozdzielczości - sporo ponad 8K ( albo dokładnie 8K ) - tylko nie pamiętam skrótu klawiszowego, pewnie ktoś podpowie zaraz :)

Tak wielkie fotki, pomniejszasz w programie graficznym, skalujesz, podcinasz pod różnymi kątami i dopasowujesz kadry do siebie tak aby wyglądały jak strona / y komiksu.

Pomniejszone ujecia z wysokiej rozdzielczości będą jeszcze ostrzejsze, i nie przejmuj się że twój komputer nie obsługuje takiej rozdzielczości - grasz normalnie na swoich ustawieniach, a kiedy wciśniesz ten skrót klawiszy, gra sama przetworzy scenę do rozdzielczości ultra. Uwaga - pliki są zapisywane na dysku C gdzieś w bebechach plików od ED - nie zapchaj sobie patrycji :)
usiądz.. robiłem to w paincie :) a potem w sklejałem w powerpoint :) to szczyty moch mozłwiosći graficznych haha

jeśl iczekasz aż namaluje wszystko sam to sorki ::) jestem muzykiem nie grafikiem
zagłosuj na brak pieprzu.

moge napisać scenariusz. reszta poza moim zasięgiem

 próbowałemm robić screene z wyższą rozdzielczościa - to chyba skrót alt+f10 ale nie zapsiują się mi jakoś ;(
Spoko pomysł, wykonanie już IMO średniejsze :)

Moja sugestia, to weź kogoś, kto umie dobrze kadrować foty. Tekst powinien przejść korektę, bo stylistycznie to trochę leży.

Ale ogólnie naprawdę na plus! Tylko przydałoby się to dopieścić. Zrób to porządnie i będzie naprawdę wypas.

P.S. Alt+F10 działa tylko w Solo.
o własnie - w trybie solo - zapomniałem dopisać.

I Misty - czytaj ze zrozumieniem: kiedy napisałem że na razie pokazałeś tylko galerię zdjęć z gry... zdanie poniżej zacząłem od słów: a teraz na serio... i dalej starałem się podpowiedzieć coś co mogłoby ci pomóc w prawidłowym zrobieniu tego.
Nie ma za dużo komiksów które są wykonane techniką fotografii, ale na 180 % taki styl ma nawet swoja nazwę. Pomysł masz fajny ale musisz się postarać trochę bardziej - zacząłbym od dobrej jakości "rysunków" :)

I tylko jedna mała prośba - błagam, absolutnie obowiązkowo zamień imię postaci która szuka brata - on NIE MOŻE się nazywać Maveric.. za dużo tu podejrzeń co do takiego jednego filmu o pilotach myśliwców..
I jednak druga prośba - masz za duże przeskoki akcji / textu pomiędzy obrazkami - każda kolejna rozmowa musi mieć jakieś uzasadnienie :

Kadr :- znajdę twojego brata czekaj cierpliwie.
kolejny kadr :- Według systemu młody Fredi grzeje ławę w barze.

A gdzie przedstawienie tej rozmowy o tym czego nie było w logach?
Jaki Fredi? Czemu ona go szuka? Kto ją do niego skierował ?

dwa kadry dalej, bohaterka pyta o wadliwy FSD sprzedany smutnemu Maverikovi..

Domyślam się tylko że Maveric wysłał gdzieś brata na statku z źle działającym FSD ale... to nie wynika z komiksu, z rozmów. Bo tak naprawdę skoro wadliwe FSD miał Maverik to on powinien zaginąć..

Musisz rozwinąć fabułę, jednym słowem :)
a to ze tylko w solo to nie wiedziałam :D
fabuła sie kupy nie trzyma bo to środek opowieści ;D - akurat stałem na outposcie. efekt i taka niezły jak na 30 minut roboty myśle.. test to test
a co to stylistyki hmm dawno nie psiałem. możę wypadło z rymu :)
wazne ze wiem nad czym pracować. dzieki za uwagi i wskazówki

a i dzieki Matyjas za inspiracje - cały pomysł wziął się z twojego opisu postaci w elite. tez chce zbudować historie swojej postać. fajny to temat
Sprawdź tutaj: https://fangs.ink/
Fajne :) Ale bardziej wole komiksy kolorowe z dużą ilością detali - coś jak styl Funky Koval

ale powoli. Zaszyje się na jakiejś małej planetce i powoli bedziem dopracowywać szczegóły. Wrócę z tym do Was jak będzie całość w lepszej wersji.
Stron: 1 2 3