The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: Dziwy w kosmosie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
cześć tak latam i obserwuję i ciągle natrafiam na piękne układy. Ale czy one są zgodne z prawami fizyki?
Ostatnio trafiłem na dziwny układ gdzie jest planeta z bardzo rozległym pierścieniem zewnętrznym -aż trudno zeskanować bo  pokazuje "too far"
a pomiędzy dwoma pierścieniami krąży sobie mała planetka. Ten zewnętrzny pierścień jest lodowy ale po próbkowaniu nie ma w nim nic ciekawego.
Sorki za jakość ale gram na VR i nie mogę ogarnąć tych screenshotów


[Obrazek: 2pierscienie.jpg]
(01.05.2022, 09:12 UTC)MistyPL napisał(a): [ -> ]cześć tak latam i obserwuję i ciągle natrafiam na piękne układy. Ale czy one są zgodne z prawami fizyki?
Ostatnio trafiłem na dziwny układ gdzie jest planeta z bardzo rozległym pierścieniem zewnętrznym -aż trudno zeskanować bo  pokazuje "too far"
a pomiędzy dwoma pierścieniami krąży sobie mała planetka. Ten zewnętrzny pierścień jest lodowy ale po próbkowaniu nie ma w nim nic ciekawego.
Sorki za jakość ale gram na VR i nie mogę ogarnąć tych screenshotów


[Obrazek: 2pierscienie.jpg]

nie jestem fizykiem, ale na chłopski rozum taki układ jest możliwy,  przynajmniej przez jakiś czas,( w skali ludzkiej to nawet sporo czasu) 
BTW. bardzo ładne ustawienie
Generalnie ta gra zostala zrobiona w oparciu o generator galaktyki uzwgledniajacy znane prawa fizyki i to, co wiemy o powstawaniu gwiazd i systemow planetarnych.
Tak wiec obecnie nic w naszej wiedzy i nauce nie wyklucza mozliwosci istnienia takich ukladow.
a macie jakiś pomysł jak zeskanować taki odległy pierścień? :)
Podleciec blizej.
DSS ma ograniczony zasieg.. musisz byc prawie na orbicie planety, zeby ja zmapowac. A wtedy i pierscien spokojnie powinno zlapac.
nie da się - jak zaznaczysz środek - czyli planete główną to skaner nie sięga ;D

[Obrazek: 2pierscienie2.jpg]

wewnętrzne pierścienie zmapowało a do tych zewnętrznych nie  sięga ;D jeszcze popróbuje bo tam aktualnie jestem


[Obrazek: misslaunch.jpg]

[Obrazek: Screenshot-0028.jpg]
Daleko to od banki? Moze sie wybiore potestowac jak juz sie ua ggre odpalic.
(01.05.2022, 14:48 UTC)Debren napisał(a): [ -> ]Daleko to od banki?  Moze sie wybiore potestowac jak juz sie ua ggre odpalic.
Jakieś 50 skoków po 50 lat od Colonii
na zdjęciach które umiesciłes , wyraźnie widać że nadal jestes za daleko, i to dużo za daleko
planeta powinna zajmować prawie cała przestrzeń.

a jak bedziesz nad planetą, to i pierścień złapiesz
też próbowałem. Na kilka sposobów - będąc nad samą planetą zasięg skanera dochodzi tylko na ten wewnętrzny pierścień .Drugiego nie łapie.
Poleciałem już dalej - ale jak kto ma chęć :) polecam samemu sprawdzić :) może rzeczewiście coś źle zrobiłem. nie upieram się ;D
Stron: 1 2 3 4