The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: Klawiszologia i zapisywanie ustawień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie moje odnosi się do ustawień klawiszologii.
Wiadomo że gra ma swoje kilka profili i zależnie co podłączę, takowy tworzy np. zakupiony przeze mnie Hotas4 spowodował że gra go wykrywa i domyślnie ma już swoje ustawienia.
Oczywiste jest że nie wszystko nam przypasuje jak producent czy też urządzenie sobie wymyśliło, więc zaczynamy to ustawiać pod swoje "widzi-mi-się" :)
Gdy zaczynamy to robić, tworzy się... tak jakby nowy profil o nazwie "custom" i oto chciałbym szczegółowiej dopytać...
Zanim kupiłem Hotasa, używałem zestawu klawiatura+mysz i oczywiście ustawiałem to tak długo, aż było to dla mnie zadowalające. Wszystko ładnie się zapisało pod już wspomnianym "profilem" - custom.
Później pojawił się Hotas4 i jego też zacząłem konfigurować pod swoje preferencje, co znów zapisało się pod nazwą profilu "custom"... no i tu mam problem, gdyż to "nadpisało" moje wcześniejsze ustawienia, jakie były skonfigurowane pod zestawem klawiatury z myszką.
I teraz moje zasadnicze pytanie, da się więcej stworzyć takowych profili konfiguracyjnych, albo chociaż w jakiś sposób zapisać konfig na istniejących już profilach? Pytam, bo nie zawsze używam joya i czasami chciałbym i pograć na myszce z czystej wygody, lecz moje wcześniejsze ustawienia poszły w niepamięć, bo nadpisały się w momencie, gdy skonfigurowałem Hotasa...
Odrazu napiszę że wiem że gra pozwala ustawić w jednym profilu przycisk "główny" jak i zapasowy, lecz nie do końca jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jak ma wkroczyć do sterowania myszka, która często może samoistnie się ruszyć, co może mnie katastrofalne skutki podczas lotu w niektórych sytuacjach.
Bardziej mi chodzi o rozwiązanie nawet tego typu że jakiś plik, który odpowiada za to ustawienie gdzieś sobie skopiować, gdzie będzie bezpieczne od przypadkowej konfiguracji, lub może jest gdzieś jakiś magiczny przycisk lub "fajeczka" którą trzeba zaznaczyć aby tworzyć wiele profili konfiguracyjnych, których np w swej tępocie nie zauważyłem :)
Może się nie znam do końca w tym temacie, ale ja nie mam najmniejszych problemów z podłączonymi urządzeniami. Najpierw miałem HOTAS4 i go skonfigurowałem pod siebie i wszystko działało. Później zacząłem podłączać pada od PS4, bo czasami nie chciało mi się wyciągać joya na "godzinkę" i też go skonfigurowałem "pod siebie". Teraz zmieniłem HOTAS4 na TM T16000 FCS i dołączyłem jeszcze kierownicę do jazdy SRV i też je skonfigurowałem. Clue jest takie, że teraz czy podłącze joya, czy też pada, wszystko jest tak jak konfigurowałem. Gra nie nadpisała mi profilu i wszystko działa.

Może spróbuj po konfiguracji zmienić nazwę profilu z custom na coś innego. Wtedy powinien być taki profil widoczny w menu sterowania.
Tak da się dodać nowe profile.
wchodzisz do C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings
kopiujesz plik Custom.3.0.binds podmieniasz jego nazwe na np HOTAS.binds potem edytujesz go
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<Root PresetName="HOTAS" MajorVersion="3" MinorVersion="0">

Preset name wpisujesz na coś innego niż custome. Po tych zmianach powinien Ci się pojawić nowy preset. Jedynym minusem jest niemożliwość edycji tego pliku z poziomu gry.  Jeśli zmienisz jakiś klawisz znowu nowa konfiguracja zapisze się w pliku Custom.3.0.binds i musisz całą zabawę powtarzać od nowa.
(05.03.2020, 06:42 UTC)Kadmilos napisał(a): [ -> ]Tak da się dodać nowe profile.
wchodzisz do C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings
kopiujesz plik Custom.3.0.binds podmieniasz jego nazwe na np HOTAS.binds potem edytujesz go
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<Root PresetName="HOTAS" MajorVersion="3" MinorVersion="0">

Preset name wpisujesz na coś innego niż custome. Po tych zmianach powinien Ci się pojawić nowy preset. Jedynym minusem jest niemożliwość edycji tego pliku z poziomu gry.  Jeśli zmienisz jakiś klawisz znowu nowa konfiguracja zapisze się w pliku Custom.3.0.binds i musisz całą zabawę powtarzać od nowa.

Warto dodać, że to co jest w "Preset Name", musi być identyczne z nazwą pliku (w powyższym przykładzie plik powinien nazywać się HOTAS.binds - inaczej nie będzie go widać w grze.
Dzięki.
Tak jeszcze doprecyzuję, czyli np mogę sobie zrobić tak że:
- konfiguruję sobie custom pod Hotasa4 i ten plik kopiuję sobie gdzieś, następnie konfiguruję pod klawka+mysz ponownie custom i ten plik również sobie kopiuje i wedle potrzeb żongluję sobie tymi configami wedle preferencji?
Dokładnie.
(05.03.2020, 10:23 UTC)Iluvatar napisał(a): [ -> ]Dzięki.
Tak jeszcze doprecyzuję, czyli np mogę sobie zrobić tak że:
- konfiguruję sobie custom pod Hotasa4 i ten plik kopiuję sobie gdzieś, następnie konfiguruję pod klawka+mysz ponownie custom i ten plik również sobie kopiuje i wedle potrzeb żongluję sobie tymi configami wedle preferencji?

Nawet nie musisz żonglować, bo te ustawienia będziesz miał w grze pod taką nazwą, jaką sobie ustawisz :)
Aha, to super!
edit.
kurcze, działa! dzięki wielkie :P