The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: Farmienie Datamined Wake Exceptions
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: GZ76lWL.png]





Witajcie,
dzisiaj krótko i treściwie zaprezentuję efektywny sposób zdobycia Datamined Wake Exceptions potrzebnego do Grade 5 Increased Range do FSD. Przed aktualizacją Chapter 4 skanowaliśmy High Wake w systemach z głodem(famine) co było czasochłonne i mało efektywne.

Ok, dość gadania, przejdźmy do działania.

Co będzie potrzebne:
Dodatek Horizons - Będziemy lądować na planecie,
Pojazd SRV - Będziemy skanować przy pomocy Data Link Scanner'a

Udajemy się do systemu HIP 12099, na pierwszą planetę i jej drugi księżyc
Jeśli byliście tu wcześniej to udajecie się do JAMESON CRASH SITE, jeśli nie lądujemy na współrzędnych -54.3803, -50.3575
Nasza okolica wygląda następująco
Znajdziemy tu Cobrę CMDR Johna Jamesona, kilka kanistrów oraz te 4 błyskające na czerwono terminale (Comms Control). Przy pierwszej wizycie skanujemy Cobrę oraz terminale, przy kolejnych tylko terminale. Właśnie te terminale są naszym obiektem zainteresowań nie dość że otrzymamy kopię dziennika Jamesona to jeszcze skanując będziemy zdobywać różne Data. Jedna będzie nas szczególnie interesować, a mianowicie Adaptive Encryptors Capture.

Chwila, miało być o Datamined Wake Exceptions?
Spokojnie, jest :D
Skanujemy te 4 terminale i relogujemy się. Jak długo? Aż nie zbierzemy maksymalnej możliwej ilości Adaptive Encryptors Capture czyli 100 sztuk (potrzebujemy 96 sztuk ale to szczegół).
Następnie udajemy się do najbliższego Material Tradera zajmującego się Data, lecimy do systemu Diaguandri na stację Ray Gateway (93Ly) i wymieniamy zdobyte Adaptive Encryptors Capture na Datamined Wake Exceptions w proporcja 6:1, za 96 Adaptive Encryptors Capture otrzymamy 16 Datamined Wake Exceptions 
Skanując terminale zdobędziemy także inne Daty np. CIFy (Cracked Industry Firmware)
Świetny sposób. Rep+
Pisane na szybko to nie dopisałem :D
Jest to sposób dla osób leniwych, jak ja, można dalej szukać Distribution Center i skanować High Wake, ale obecnie nie widzę systemów z Famine na mapie galaktyki.
Tu jest bardzo ciekawy artykół o Jamesonie, poza tym jest tam też model 3D zrobiony przez CMDR E... Cośtam. Wykorzystał do tego ponad 500 zdjęć w HiRes. Polecam jego prace z thargoidami.
https://canonn.science/codex/cmdr-john-j...bra-mkiii/

https://sketchfab.com/Ecthelion
O... CMDR Ecthelion się zwie.
https://forum.thewingedhussars.com/showt...515&page=2 - Połowa strony, mój post z 02.08.18 ;)

Niemniej jednak warto to mimo wszystko ładnie opisać i napisać w osobnym temacie bo jeśli chodzi o farmienie 'Data' to lepiej nie będzie :D. Także tak czy siak dobra robota :) Rekruci nie będą musieli przeglądać tematów tylko mają na to osobny temat co łatwiej w sumie namierzyć.
Kurcze super poradnik. Zawsze z tymi data byly problemy. Szkoda tylko ze zanim wroce to pewnie juz FDEV sie ogarnie i znerfia.
Właśnie przetestowałem. To jest Genialne!

Dodam tylko, że tyczy się to wszystkich materiałów z rodziny Encoded. Ja akurat potrzebowałem MEFy. !! Pyk, pyk ładownia pełna i po zamianie u tradera +16 MEF!
Proponuję lekką zmianę tytułu na "Farmienie dowolnego materiału Encoded" :)
---
I jeszcze dorzucę o samym skanowaniu tych terminali. Żeby nie marnować czasu na jeżdżenie wystarczy ustawić SRV w miejscu oznaczonym gwiazdką na poniższym screenie, następnie przejść w tryb wieżyczki i możemy zeskanować wszystkie 4 po kolei bez przemieszczania.
Po relogowaniu powinniśmy pojawić się dokładnie w tym samym miejscu więc następne skanowania to już bez przemieszczania się tylko od razu hop do wieżyczki!
Też jestem po testach tej metody i potwierdzam że szybkość z jaka uzupełniłem zapasy była zdumiewająca  :) +rep 

ps. @Arnul dzięki za "tipa" Właśnie to podjeżdżanie po tego skana z lewej górnej strony troszke mnie męczyło  :D
Jeszcze działa. +rep
Właśnie jestem, potwierdzam wszystko działa, ustawienie SRV też idealne. Dziękuje!
Stron: 1 2