The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: Sztolnia - czyli kącik GÓRNICZY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Lista systemów z pierścieniami Pristine Metallic w okolicy HR 8444
  1. HIP 109207 A1 – 29 ly
  2. HIP 110195 3 – 30 ly - odkrył: Peter Hathor - link
  3. HR 8671 1 i 7 – 35 ly - odkrył: Drakkainen (system zamieszkały)
  4. HIP 106705 2 – 35 ly
  5. HIP 105198 5 – 41 ly
  6. HIP 103687 A2 – 51 ly
  7. HIP 105408 – 57 ly - odkrył: Drakkainen / Zoltan Chivay (system zamieszkały kontrolowany przez frakcję graczy THE KUUN-LAN)
  8. SYNUEFE IA-C D14-78 przy Y star – 63 ly
  9. HIP 104549 A6 – 65 ly - odkrył: o_grzechu - link  (system zamieszkały)
  10. HR 7935  9 - 65 ly
  11. HIP 104504 12 - 67 ly - odkrył: o_grzechu - link
  12. HIP 104441 A 4 - 67 ly
  13. HIP 104639 1 - 67 ly 



Dodatkowa lista z wątku o misji "sokół"

Cytat:Pristine Metallic Ring:
  • HIP 104549 6 (65.4 LY) -- Cmdr O_Grzechu

  • HIP 104504 12 (67.25LY) -- Cmdr O_Grzechu

  • BHARE A3 (91.9LY) -- Cmdr O_Grzechu

  • TEHUEVI 2 (103.85LY) -- Cmdr O_Grzechu
Kilka dni temu podczas eksploracji pobliskich systemów znalazłem dobre miejsce do kopania i okazało się, że nie mam za bardzo gdzie umieścić tą informację. Stąd ten temat, a przy okazji może także miejsce wymiany górniczych doświadczeń.
Co do znaleziska: system nazywa się HIP 109207 i jeżeli się nie mylę jest to najbliższy system z pierścieniem Pristine Metallic (29 ly od HR-ki). Planeta znajduje się 1990 ls od gwiazdy, a pierścień jest bardzo dobrze oświetlony. Ponadto sama zawartość pierścienia wydaje się taka bardzo zbita tzn. tych asteroid jest dużo koło siebie.

[Obrazek: DucrVbJ.jpg]

 Przy okazji gazowa planeta jest „with water-based life” więc w przerwach między kopaniem gruzu można podziwiać żyjątka pluskające się w pierwotnej zupie  :)
W pierwszym poście zrobiłem listę wszystkich znanych mi miejsc do kopania koło HR.
Wygląda, że sprawa miejsca do kopania jest załatwiona. Każdy myślę znajdzie coś dla siebie:
- systemy niezamieszkałe aby mieć święty spokój (ja :) )
- systemy zamieszkałe aby mieć szybki dostęp do marketu i ew. limpetów
 
Podzielę się jeszcze moim ulubionym buildem do kopania:


PYTHON: -- HARDKOROWY ODKURZACZ --
 
Tarczy nie mam bo mi tylko miejsce na urobek zajmowała. Kopię w niezamieszkałym HIP 109207. Jedyne ryzyko to przez nieuwagę można stracić trochę % w spotkaniu z asteroidą. No i trzeba mieć się na baczności podczas dokowania. Miałem raz kraksę we wlocie do Maskelyne z Kuwetą ShinzoSina (z mojej winy) i skończyłem na 17% tak że nie jest źle.
- 4 lasery górnicze wyczerpują asteroid w kilkadziesiąt sekund.
- 10  Collectorów zbiera urobek w ciągu kilkudziesięciu sekund.
- Rafineria A4 zapewnia miejsce dla wszystkich metali i minerałów jakie możemy znaleźć w pierścieniu Metallic więc nie ma potrzeby przy niej manipulować podczas kopania.
- Ładownia 192t zapełnia się w ciągu godziny - zbieram od Painite do Złota + Osmium i Srebro przy okazji.
- 1 Laser przydaje się do odgonienia/zniszczenia pirata w mniejszym statku.
 
Build ten sprawdza się idealnie przy mojej filozofii kopania polegającej na próbie osiągnięcia jak największego zysku w ciągu godziny (licząc od startu ze stacji) – dzięki temu kopanie mi się nie nudzi. A jeden z ostatnich urobków (55 min) wygląda tak wg. schematu: Painite - Platinium - Palladiumm - Gold - Osmium - Silver
20-5-65-29-13-24 + trochę śmieci
Hmmmm. Zachęciłeś mnie. Dam dziś kopania drugą szansę, zaraz po tym, jak usmażę 10 security w wiadomym systemie. A możesz przesłać link do builda? A używasz prospektorow, czy konieczne wszystko?

Ok. Już widzę link do Coriolisa :)
Arnul, dzięki za wszystkie porady i wyszukanie miejsc, dzięki temu jest mi dużo łatwiej :)

Ja chciałem dodać swoje trzy grosze z trzech ostatnich dni:
Wyszukując asteroidy skupiam się na małych kulkach i dużych najlepiej nieruchomych lub kręcących się wzdłuż jednej osi. Wtedy unikamy problemówj kiedy asteroid wsuwa się na urobisko i zaczynamy tracić limpety (co nie jest problemem kasowym, tylko potem tracimy czas żeby zebrać metale, a w tym samym czasie możemy wykopać dwa "spokojne" )
Jeśli asteroid się kręci, to najlepiej ustawić się wzdłuż jego osi, jak najbliżej do skały, wtedy nasze drony wyzbierają go naprawdę szybko. Tu przykładowo jak to wygląda:
https://youtu.be/VvDNCV_oI_M


Górnictwo w skrzydle:
Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Optymalny skład to dwa lub trzy statki, przy 4 robi sie za duży chaos :)
Każy asteroid ma taki sam skład dla każdego gracza i taką samą zawartość, która jest dostępna osobno dla każdego, więc każdy z gracz może wykopać z asteroidy 40 kawałków metalu. Jeśli ktoś znajduje coś dobrego, to wykopuje go, a potem skrzydłowy podlatuje i robi to samo. Ważne jest żeby, jesli kopiemy w tym samym czasie) sie ustawić obok siebie z tej samej strony asteroidy, żeby nasze limpety sie nie niszczyły (nie mają za dużo inteligencji i próbują przelecieć przez skałę, skała zawsze wygrywa)
Jesli chcemy pomóc koledze zamiast samemu zbierać, to możemy po prostu wykopać kawałki skały z asteroidy i zostawić je, żeby skrzydłowy pozbierał, wtedy ma dwa razy więcej urobku z jednej skały, więc oczywisty zysk.

Nie kopaliśmy w skrzydle każdej jednej asteroidy, ale jak się znalazło coś z 40% painite lub więcej to każdy się zlatywał jak mucha do... ;)
Ja też Pytonem kopałem, ale Twój build jest lepszy Arnul, a Baton dzięki za cenne wskazówki (poleciały repy).

Zaraz wracam do kopania. Muszę odrobić straty na wszystkich innych polach... :)

Delwin

Hip 109462 - 13.1Ly ale ....baaardzo długo się leci do C2 Metalic :) około 130 000 Ls
(07.02.2016, 09:49 UTC)Phantomas napisał(a): [ -> ]Hmmmm. Zachęciłeś mnie. Dam dziś kopania drugą szansę,  zaraz po tym,  jak usmażę 10 security w wiadomym systemie. A możesz przesłać link do builda? A używasz prospektorow, czy konieczne wszystko?

Prospektory się przydają bo dzięki nim wypada więcej odłamków.



(07.02.2016, 13:27 UTC)baton napisał(a): [ -> ]Arnul, dzięki za wszystkie porady i wyszukanie miejsc, dzięki temu jest mi dużo łatwiej :)

Ja chciałem dodać swoje trzy grosze z trzech ostatnich dni:
Wyszukując asteroidy skupiam się na małych kulkach i dużych najlepiej nieruchomych lub kręcących się wzdłuż jednej osi. Wtedy unikamy problemówj kiedy asteroid wsuwa się na urobisko i zaczynamy tracić limpety (co nie jest problemem kasowym, tylko potem tracimy czas żeby zebrać metale, a w tym samym czasie możemy  wykopać dwa "spokojne" )
Jeśli asteroid się kręci, to najlepiej ustawić się wzdłuż jego osi, jak najbliżej do skały, wtedy nasze drony wyzbierają go naprawdę szybko. Tu przykładowo jak to wygląda:
https://youtu.be/VvDNCV_oI_M

Dodam do tego jeszcze:
- aby nie "wpadać" na asteroidy, z których już wykopaliśmy materiał najlepiej jest lecieć w poprzek czyli w kierunku planety wokół której jest pierścień,
- jeżeli znajdziemy skałkę z drogim towarem warto sprawdzić okoliczne asteroidy wzdłuż pierścienia (wyjątkowo wtedy warto nie lecieć w kierunku planety) - często zdarza mi się, że zaraz obok jest skała z podobnym materiałem (nie wiem czy to przypadek czy coś w tym jest - coś na kształt żyły np Painite) - ktoś inny coś takiego zaobserwował?


(07.02.2016, 15:18 UTC)Delwin napisał(a): [ -> ]Hip 109462 - 13.1Ly  ale ....baaardzo długo się leci do C2 Metalic :) około 130 000 Ls

Tam się leci ponad 10 minut i ten pierścień jest niestety Major.


-------------
Jako, że nie zgłosili się odkrywcy zabrałem się za przeszukiwanie forum i udało mi się część odkrywców pierścieni odnaleźć (zaktualizowałem w 1 poście). Brakuje jeszcze tylko HR 8671.

Delwin

(07.02.2016, 18:39 UTC)Arnul napisał(a): [ -> ]- jeżeli znajdziemy skałkę z drogim towarem warto sprawdzić okoliczne asteroidy wzdłuż pierścienia (wyjątkowo wtedy warto nie lecieć w kierunku planety) - często zdarza mi się, że zaraz obok jest skała z podobnym materiałem (nie wiem czy to przypadek czy coś w tym jest - coś na kształt żyły np Painite) - ktoś inny coś takiego zaobserwował?

Najczęściej spotyka się około 4 skałek z painitem w takiej żyle - 2 niskoprocentowe (poniżej 15%) i 2 wysokoprocentowe (powyżej 25%). Bardzo często występują też tam skałki z Platinium czasem z Palladium skałki są od siebie około 2.5 km ale że jest ich wokoło dużo to .... ;). Nie zaobserwowałem natomiast reguły w kształcie czy występowaniu na brzegach przestrzeni wydobycia

(07.02.2016, 18:39 UTC)Arnul napisał(a): [ -> ]
(07.02.2016, 15:18 UTC)Delwin napisał(a): [ -> ]Hip 109462 - 13.1Ly  ale ....baaardzo długo się leci do C2 Metalic :) około 130 000 Ls
Tam się leci ponad 10 minut i ten pierścień jest niestety Major.

Fakt że major reserwes ale pierścień jest metalic więc .... średnio stamtąd przywożę +30t Painitu +40t Platyny a reszta to złom w Palladium i Złocie :P
Wrzucałem kiedyś, więc przypomnę budżetowy T-6 dla aspirujących górników. W nim dorobiłem się Aspa.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42