The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Postanowiliśmy z rednaczem Robinusem sami znaleźć jakieś gejzery :)
Wydawało się, że to będzie proste, ale po 5 godzinach bezowocnych lotów okazało się nie być. Czas więc założyć wątek gdzie bardzo bym prosił o dzielenie się doświadczeniami w znajdywaniu gejzerów.
Jestem świadom, że jest wątek na FF, ale on już jest monstrualny i ciężko się dokopać czegoś rzeczowego.
Co wiemy na razie, to, że gejzery jako takie się nie pokazują na skanerze i trzeba ich wyszukiwać optycznie czyli wypatrzyć. I tu pytanie, czy są jakieś lepsze/gorsze sposoby?
Druga sprawa to jaki statek jest do tego najlepszy. Sugerowano IC, wczoraj polatałem, ale jak latam do góry nogami kiedy jest najlepszy widok to zaczynam po 20 minutach łapać jakieś schizy, a w innych pozycjach widok nie jest za dobry. Próbowałem też latać skierowany dziobem z dół za pomocą thrusterów i to nawet działa, ale niewygodnie się to obsługuje na moim joysticku poza tym jest ryzyko wpieprzenia się w jakąś górę :)
Dziś chyba spróbuję Aspa z poprawionymi thrusterami, widok na pewno fajny, ale nie wiem jak będzie z prędkością.
Ja chciałem Aspa Scouta przygotować. Fajnie czasem puścić stery i tylko rozglądać się po powierzchni, a chyba tylko Aspy pozwalają na patrzenie przez podłogę.

Jednak tak długo chciałem wrócić do Diamondbacka, że w końcu wybór padł na DBX'a.
Przeważył fakt, że zmodernizowane FSD mi "podejdzie" z Aspa. Nie będę musiał z tym do inżynierów latać...

AKCJA WYTRYSK - czyli poszukiwanie gejzerów - rozpoczęta! :D
O ile rozumiem to widok na dół będzie tylko w Aspie, T6, T9 i Keelbacku, mnie się bez tego niezbyt podoba, dziś wrócę do Aspa chyba jeśli mam jakieś lepsze silniki i power dystrybutor w zanadrzu. IC jest fajny do latania, ale takie kilkugodzinne loty to wolę coś ze szklaną podłogą :)
ja odwiedziłem na razie tylko jedno skupisko w Plejadach, już pewnie znane:
Kod:
PLEIADES SECTOR JC-U B3-2 1
33,66
-37,15

Nie wiem o co idzie z tym skanerem, wisiałem statkiem dokładnie nad dolinką z gejzerami i miałem małą niebieską plamkę centralnie na skanerze... a na powierzchni nie znalazłem żadnego POI.

ps. też latam ostatnie dni ASP scoutem, fajny dzwięk silnika i spory dryft na zakrętach, zasięg 37LY na tuningowanym FSD
(30.11.2016, 17:02 UTC)Gerciowski napisał(a): [ -> ]ja odwiedziłem na razie tylko jedno skupisko w Plejadach, już pewnie znane:
Kod:
PLEIADES SECTOR JC-U B3-2 1
33,66
-37,15

Nie wiem o co idzie z tym skanerem, wisiałem statkiem dokładnie nad dolinką z gejzerami i miałem małą plamkę centralnie na skanerze...

ps. też latam ostatnie dni ASP scoutem, fajny dzwięk silnika i spory dryft na zakrętach, zasięg 37LY na tuningowanym FSD

Kilka razy po dokładnym przeszukaniu terenu okazało się, że to skałka - taka zwykła z minerałami.

Ale SCOUT to słowo klucz chyba przy poszukiwaniach na planecie. Przecież szybkość jest ważna!

Składam więc Diamondback Scout'a!


Bardzo ładna, zróżnicowana planeta z wodnymi jest w systemie z aktualnym CG:

[Obrazek: aTv1yma.png]
Robinus, nie bądź jak Koziołek Matołek, który szukał daleko tego co ma bardzo blisko, szukamy przy HR! :)
No  własnie, czy jeśli planeta ma w opisie jakiś volcanism to jest to jednoznaczne z tym że na pewno na niej mozna coś znależć?
Takiego DB-Scouta

możecie złożyć na szybko i po taniości "u Chińczyka" w systemie:
Ugrasmat - Dobrovolski Gateway

(wszystkie części stąd)

EDIT:
Postanowiłem pomontować coś też do zabawy. Skok może mniejszy o rok, ale to nie eksplorator tylko scout przecież! A wydawało się ostatnio, że do odganiania much się może coś przydać...
Jak walki nad planetą urozmaicą poszukiwania - na pewno nie będę zawiedziony :D

EDIT2:
Z zalet:
- Szybkość 420 z boostem
- Lądowanie to sekundy! Po pierwsze cały czas "niebieski znacznik", wydaje się niezależnie od terenu, a po drugie thrustery świetnie radzą sobie z wysokością. Można bardzo szybko "schodzić", maleństwo reaguje błyskawicznie na zmiany ciągu.
(30.11.2016, 17:29 UTC)Gerciowski napisał(a): [ -> ]No  własnie, czy jeśli planeta ma w opisie jakiś volcanism to jest to jednoznaczne z tym że na pewno na niej mozna coś znależć?
Nie wiemy, po to jest ten wątek :)

Pewne teorie wysnuwane przez graczy to: na planetę przypada około 3 miejsc z gejzerami, więc próba znalezienia tego jednym statkiem na planecie powiedzmy wielkości Ziemi jest fizycznie niemożliwa. Trzeba raczej się skupiać na małych ziemniakach o promieniu około 400 km, bo wtedy jest jakaś szansa. Gejzery są w obszarach geologicznie na to wskazujących czyli na ogół w kanionach (nie wiem czemu). Więc co jest polecane to znaleźć małego ziemniaka z małą ilością kanionów, czy terenów ogólnie jakichś pomasakrowanych i tam starać się szukać.

(30.11.2016, 17:37 UTC)Robinus napisał(a): [ -> ]Takiego DB-Scouta
Daj fotkę widoku z kabiny, to dla mnie najważniejsze kryterium :)
(30.11.2016, 18:59 UTC)Baton napisał(a): [ -> ]
(30.11.2016, 17:37 UTC)Robinus napisał(a): [ -> ]Takiego DB-Scouta
Daj fotkę widoku z kabiny, to dla mnie najważniejsze kryterium :)

Widok z kabinki:
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26