The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: [VR] Polecane gry i programy na Vive/Rift
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Tutaj proponuję wrzucać tytuły ciekawych gier i "doświadczeń" VR - dla Viver i Rifta, bo najczęściej nie są to exclusive. 

Ja ostatnio zanabyłem House of The Dying Sun. Bardzo fajna strzelanka kosmiczna, robiona pod VR. Gra się dynamicznie, obsługa jest prosta, a sama gra to mnóstwo dobrej zabawy :)

Bonusem jest świetnie zrobione menu główne - trwa kosmiczna bitwa, a kamera śledzi różne statki - przenosząc się od jednego do drugiego co kilkadziesiąt sekund. Osatatnio spędziłem ponad pół godziny tylko siedząc w menu i obserwując akcję. Świetna sprawa!

Oprócz tego z czystym sercem mogę polecić Allumette - film animowany inspirowany "Dziewczynką z zapałkami". Bardzo fajnie pokazuje nowe możliwości wykorzystanie otoczenia VR dla filmów (wchodzenie w pomieszczenia, oglądanie akcji z różnych kątów itp.). Film jest darmowy, wystarczy go pobrać. Historia jest nawet wzruszająca - laski na pewno zapłaczą. Sam uroniłem łezkę w pewnym momencie :)
Allumette jest chyba tego samego studia, ktore odpowiada za The Rose and I, krotki film/VR Experience inspirowany Malym Ksieciem, tez pozwala obserwowac akcje z dowolnego ujecia.

Ja od siebie polecam The Gallery - Call of the Starseed. Niby to tylko prosta, spokojna pierwszoosobowa przygodowka w VR, ale jej klimat szybko sie zmienia i wywolala u mnie potezny opad szczeki. Chyba jeden z najlepszych tytulow do zabawy w VR i warta wydanych na nia pieniedzy (o ile ktos nie dostal jej juz za free razem z goglami).

Warty uwagi jest tez BellyBots, w ktorym strzelamy do spawnujacych sie wokol nas robotow samemu unikajac ich pociskow wystrzeliwanych w naszym kierunku. Grajac w te gre naprawde mozna poczuc sie jak Neo robiacy uniki w Matrixie. :)
Nie grałem w to jeszcze w VR ale na pewno zagram - ADR1FT czyli taka "Grawitacja" tylko w grze. Głównie eksploaracja. Piękna.

EDIT:: Teraz ADR1FT jest dostępny w Humble Bundle razem z pięcioma innymi grami jak np. The Vanishing of Ethan Carter za nieco ponad 4 dolary (w tym momencie)...
Syntox, dzięki za info o Humble Bundle! Nie dość że mam teraz Adr1ft za pół ceny, to jeszcze okazało się że miałem ze 4 nieaktywowane gry na swoim koncie :D

A jeśli ktoś chce się trochę poruszać, to BARDZO polecam Holoball! To taki współczesny Pong połączony ze squashem. Naprawdę super sprawa! Ja z natury nie przepadam za uprawianiem sportu, siłka to zupełnie nie mój klimat i ostatnio obrastam tłuszczem. Pół godzinki dziennie na Holoball sprawia, że odzyskuję powoli kondycję :)

Ostatnio kupiłem też Cloudlands: VR Minigolf i to jest jedna z najlepszych gier, w jakie dotychczas grałem na Vive. Niesamowaita frajda, a możliwość budowania własnych coursów sprawia, że można się w to bawić bez przerwy i nigdy się nie nudzi. Polecam!
(21.11.2016, 20:13 UTC)Baton napisał(a): [ -> ]
(21.11.2016, 19:47 UTC)Yata_PL napisał(a): [ -> ]Softu jest juz tyle ze powoli nie ogarniam - co tydzien pojawia sie cos co mam ochote wypróbowac ale czasu brakuje. Mam okolo 25 gier ( polowa to AA , AAA ) 15 minutowe demka to byly w czasach DK2 i teraz tez sie pojawiaja ale ja tego nie licze , zostaja tylko pelnoprawne gry



Bylibyście skłonni mi wypisać swoje Top 5 VR, z tych gier o których wspomina Yata, takie co się pogra 25-30 godzin lub więcej? Tyle bym rzekł, że mi zajmuje przejście jakiejś pełnej gry. Czytając wątek to rzuciła mi się w oczy Elita i ten drugi symulator, który Yata polecał i to się zbiegało z innymi opiniami  na sieci - Aerofly Fs 2? Co tam jeszcze?
Moge Ci wylistowac moje większe gry gdzie używam VR

1. Elite
2. Eve Valkyrie 
3. Everspace (beta)
4. Rodzina DSC Word 1.5 i beta 2.0 
5. Aerofly Fs 2 beta
6. Warthunder
7. Descent VR
8. Assetto Corsa 
9. Project Cars
10. Dirt Rally



z bardzie  znanych tytułów dla room scale z kontrolerami
Doom 3 BFG
Ark Survival
Serious SAM VR beta
GTA 5 ( są mody dla HTC Vive z kontrolerami)
Raw Data 
Onward ( jak Arma z roomscale)
Space Pirate Trainer 

czekam na :

Soulkeeper VR (RPG)
Kingdom Come Deliverance
Falout 4 ( dla Vive Q1 2017 z roomscale i kontrolerami)
Doom 4 ( dla Vive Q1 2017 z roomscale i kontrolerami)


i pewnie w 2018 Star Citizen :)
Dzięki, przyda się, że Ark Surv działa pod VR to nie wiedziałem, to może być ciekawe, poszperam sobie za tym.
(22.11.2016, 12:05 UTC)Baton napisał(a): [ -> ]Dzięki, przyda się, że Ark Surv działa pod VR to nie wiedziałem, to może być ciekawe,  poszperam sobie za tym.



to moze byc lepsze bo z kontrolerami https://www.youtube.com/watch?v=r5T45zzb898
Ark jest niedorobiony jak testowalem miesiac temu to jedynie na klawie i myszka..
Trochę mniej poważnie: "VR dla każdego"

https://www.instagram.com/p/BNAdSyZDlOW/
Czy ktos próbował sie zmierzyc z tym tytułem ? https://www.youtube.com/watch?v=0x9mfHUbTxw
nie przepadam za zombikami osobiscie ale całośc wygląda naprawde dobrze
Nie próbowałem osobiście ale słyszałem,że tytuł robi robotę :D
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18