The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: [2.3] Inżynierowie - Szybki GRADE 5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Obecnie nieaktualna część poradnika, prawdopodobnie wróci do łask, jak commodity znowu wejdą do blueprintów. ---> 
Aktualna część:

Stronki:
http://inara.cz/galaxy-engineers
https://eddb.io/commodity

Jak to działa?
1. Wybierasz sobie inżyniera którego chcesz wbić na grade 5 i spełniasz wymagania do spotkania tego inżyniera.
2. Wykonujesz czynność potrzebną do odblokowania go.
3. Szukasz jego nazwy na poniższej liście i otwierasz spoiler, który się pod nią znajduje.
4. Sprawdzasz czy masz wszystkie materiały z sekcji "potrzebne materiały", brakujące zdobywasz w podany obok rzeczonych materiałów sposób.
5. Lecisz do inżyniera i lądujesz u niego na stacji.
6. Robisz konkretne modyfikacje z listy, w podanej kolejności i ilości.
7. Masz grade 5 u wybranego inżyniera Smile

Dowiadujemy się o inżynierze i spełniamy wymagania na odwiedzenie go.

Jak już dowiemy się o inżynierze (o niektórych wie się od początku, o reszcie dowiadujemy się od innych inżynierów przy wbiciu ich na grade 3-4; sieć ta jest dostępna w pierwszym linku: piątka na górze jest znana od początku, strzałki pokazują zależności między nimi) to trzeba go odblokować. Odblokować ich możemy tylko, jeśli spełniamy wymagania. Dla każdego inżyniera trzeba spełnić inne wymagania, a także na odblokowanie go trzeba zrobić coś innego.

Wymagania:

Odblokowujemy go.

Odblokowanie:
Tutaj przykład w praktyce:

1. Chcę wbić Felicity Farseer na grade 5. Wymaganiem jest posiadanie rangi w eksploracji na poziomie Scout lub wyższej - spełniam to wymaganie, więc przechodzę do następnego etapu.

2. Aby odblokować Felicity Farseer muszę "dostarczyć Meta Alloys, sztuk 1". Robię to.

3. Szukam listy z Felicity Farseer i otiweram ją.

4. Widzę coś takiego:

[Obrazek: obvious.png]

Sprawdzam czy mam wszystkie materiały. Brakuje mi np. 3x Carbon i 3x Shielding Sensors. Lecę więc na planetę z Carbonem i szukam go. Potem lecę na RESa i tłuczę statki piratów, tak długo aż nie zdobędę Shielding Sensors.

PAMIĘTAJMY, ŻE JEDNA SZTUKA ZEBRANEGO MATERIAŁU = 3 MATERIAŁY W CARGO! Czyli jeśli potrzebuje jeszcze 6 sztuk Carbonu, wystarczy, że znajdę 2 sztuki i je zbiorę (2x3=6)!

Gdy mam wszystkie materiały przechodzę dalej.

5. Lecę do inżyniera

6. Robię konkretne ulepszenia wypisane w liście, w podanej kolejności i tyle razy ile przy nich pisze, w tym przypadku: najpierw THRUSTERS - REINFORCED (GRADE 1) x15; potem FRAME SHIFT DRIVE - SHIELDED (GRADE 3) x3, a na koniec FRAME SHIFT DRIVE - SHIELDED (GRADE 4) x3.

7. Mam grade 5 u Farseer Smile

LISTY:

- Felicity Farseer - 

- The Dweller -

- Tod "Blaster" McQuin -

- Lei Cheung -

- Selene Jean -

- Didi Vatermann -

- Elvira Martuuk - 

- Zacariah Nemo  -

- Marco Qwent -

- Profesor Palin -

- Liz Ryder -

- Hera Tani -

- Broo Tarquin -

- Juri Ishmaak -

- Colonel Bris Dekker -

- Ram Tah -

- Lori Jameson -

- Tiana Fortune -

- The Sarge -

- Bill Turner -
Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelaj tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów Smile

Goliat

(04.08.2016, 12:51 UTC)Calvarian napisał(a): [ -> ]
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelać tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów Smile

+ anarchia, nie dostaniesz bounty na siebie.
(04.08.2016, 12:51 UTC)Calvarian napisał(a): [ -> ]

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelać tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów Smile

Przeczytałem, że lepszym sposobem jest ramowanie Wink   Nie jest się wanted i ochrona nie odbiera tego jako atak a materiały wypadają (tak pisał bodajże Robinus)

Goliat

No cóż, jak się chcesz pierniczyć z ramowaniem, Twoja wola Smile

System: Anuron (jakieś 60Ly od HR 8444) - stan Anarchia
Miejsce: Seekeing Weapons / Goods
Co znajdziemy na miejscu?: 2-3x Type-9 i 2x Hauler ewentualnie 2x Sidewinder
Co mam robić?: Rozwalamy wszystko w drobny mak, zbieramy szajs Smile
super, na to czekałem... rep Smile
Po wygenerowaniu ulepszeń nie musimy montować jeżeli tego nie chcemy (np. żeby nie stracić dobrego moda), możemy kliknąć generuj ponownie a reputacja i tak nam wzrośnie.

Cytat:- Profesor Palin - Dirty Drive 5 - najgenialniejsze ulepszenie jakie istnieje.
No jak chcesz mieć postojową sygnaturę cieplną na poziomie 70-80% to jak najbardziej.

Goliat

Do Profesora Palina:

DRIVE STRENGTHENING (GRADE 1) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Carbon

DRIVE STRENGTHENING (GRADE 2) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Heat Conduction Wiring
MICROMATERIAL:1x Vanadium
COMMODITY:1x Osmium

DRIVE STRENGTHENING (GRADE 3) x3
COST