The Winged Hussars - Forum

Pełna wersja: [2.3] Inżynierowie - Szybki GRADE 5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Obecnie nieaktualna część poradnika, prawdopodobnie wróci do łask, jak commodity znowu wejdą do blueprintów. ---> 
Aktualna część:


Stronki:
http://inara.cz/galaxy-engineers
https://eddb.io/commodity

Jak to działa?
1. Wybierasz sobie inżyniera którego chcesz wbić na grade 5 i spełniasz wymagania do spotkania tego inżyniera.
2. Wykonujesz czynność potrzebną do odblokowania go.
3. Szukasz jego nazwy na poniższej liście i otwierasz spoiler, który się pod nią znajduje.
4. Sprawdzasz czy masz wszystkie materiały z sekcji "potrzebne materiały", brakujące zdobywasz w podany obok rzeczonych materiałów sposób.
5. Lecisz do inżyniera i lądujesz u niego na stacji.
6. Robisz konkretne modyfikacje z listy, w podanej kolejności i ilości.
7. Masz grade 5 u wybranego inżyniera :)


Dowiadujemy się o inżynierze i spełniamy wymagania na odwiedzenie go.

Jak już dowiemy się o inżynierze (o niektórych wie się od początku, o reszcie dowiadujemy się od innych inżynierów przy wbiciu ich na grade 3-4; sieć ta jest dostępna w pierwszym linku: piątka na górze jest znana od początku, strzałki pokazują zależności między nimi) to trzeba go odblokować. Odblokować ich możemy tylko, jeśli spełniamy wymagania. Dla każdego inżyniera trzeba spełnić inne wymagania, a także na odblokowanie go trzeba zrobić coś innego.

Wymagania:

Odblokowujemy go.

Odblokowanie:
Tutaj przykład w praktyce:

1. Chcę wbić Felicity Farseer na grade 5. Wymaganiem jest posiadanie rangi w eksploracji na poziomie Scout lub wyższej - spełniam to wymaganie, więc przechodzę do następnego etapu.

2. Aby odblokować Felicity Farseer muszę "dostarczyć Meta Alloys, sztuk 1". Robię to.

3. Szukam listy z Felicity Farseer i otiweram ją.

4. Widzę coś takiego:


[Obrazek: obvious.png]



Sprawdzam czy mam wszystkie materiały. Brakuje mi np. 3x Carbon i 3x Shielding Sensors. Lecę więc na planetę z Carbonem i szukam go. Potem lecę na RESa i tłuczę statki piratów, tak długo aż nie zdobędę Shielding Sensors.



PAMIĘTAJMY, ŻE JEDNA SZTUKA ZEBRANEGO MATERIAŁU = 3 MATERIAŁY W CARGO! Czyli jeśli potrzebuje jeszcze 6 sztuk Carbonu, wystarczy, że znajdę 2 sztuki i je zbiorę (2x3=6)!



Gdy mam wszystkie materiały przechodzę dalej.



5. Lecę do inżyniera



6. Robię konkretne ulepszenia wypisane w liście, w podanej kolejności i tyle razy ile przy nich pisze, w tym przypadku: najpierw THRUSTERS - REINFORCED (GRADE 1) x15; potem FRAME SHIFT DRIVE - SHIELDED (GRADE 3) x3, a na koniec FRAME SHIFT DRIVE - SHIELDED (GRADE 4) x3.


7. Mam grade 5 u Farseer :)




LISTY:

- Felicity Farseer - 

- The Dweller -

- Tod "Blaster" McQuin -

- Lei Cheung -

- Selene Jean -

- Didi Vatermann -

- Elvira Martuuk - 

- Zacariah Nemo  -

- Marco Qwent -

- Profesor Palin -

- Liz Ryder -

- Hera Tani -

- Broo Tarquin -

- Juri Ishmaak -

- Colonel Bris Dekker -

- Ram Tah -

- Lori Jameson -

- Tiana Fortune -

- The Sarge -

- Bill Turner -
Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelaj tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów :)

Goliat

(04.08.2016, 12:51 UTC)Calvarian napisał(a): [ -> ]
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelać tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów :)

+ anarchia, nie dostaniesz bounty na siebie.
(04.08.2016, 12:51 UTC)Calvarian napisał(a): [ -> ]
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

W każdym, zależy tylko czy chcesz dostać wanted czy nie. Najlepiej znajdź system w war/cyvil war z SEEKING WEAPONS i postrzelać tam do T-9. Miesięczny zapas materiałów :)

Przeczytałem, że lepszym sposobem jest ramowanie ;)   Nie jest się wanted i ochrona nie odbiera tego jako atak a materiały wypadają (tak pisał bodajże Robinus)

Goliat

No cóż, jak się chcesz pierniczyć z ramowaniem, Twoja wola :)
(04.08.2016, 12:36 UTC)Brachu napisał(a): [ -> ]Dzięki za poradnik, w którym systemie znajdę Chemical Distyllery ze statków transportowych ?

System: Anuron (jakieś 60Ly od HR 8444) - stan Anarchia
Miejsce: Seekeing Weapons / Goods
Co znajdziemy na miejscu?: 2-3x Type-9 i 2x Hauler ewentualnie 2x Sidewinder
Co mam robić?: Rozwalamy wszystko w drobny mak, zbieramy szajs :)
super, na to czekałem... rep :)
Po wygenerowaniu ulepszeń nie musimy montować jeżeli tego nie chcemy (np. żeby nie stracić dobrego moda), możemy kliknąć generuj ponownie a reputacja i tak nam wzrośnie.

Cytat:- Profesor Palin - Dirty Drive 5 - najgenialniejsze ulepszenie jakie istnieje.
No jak chcesz mieć postojową sygnaturę cieplną na poziomie 70-80% to jak najbardziej.

Goliat

Do Profesora Palina:

DRIVE STRENGTHENING (GRADE 1) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Carbon


DRIVE STRENGTHENING (GRADE 2) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Heat Conduction Wiring
MICROMATERIAL:1x Vanadium
COMMODITY:1x Osmium


DRIVE STRENGTHENING (GRADE 3) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Heat Conduction Wiring
MICROMATERIAL:1x Vanadium
MICROMATERIAL:1x Shielding Sensors
COMMODITY:1x CMM Composite


DRIVE STRENGTHENING (GRADE 4) x3
COST
MICROMATERIAL:1x Heat Dispersion Plate
MICROMATERIAL:1x High Density Composites
MICROMATERIAL:1x Compound Shielding
COMMODITY:1x CMM Composite


MICROMATERIAL:
3x Carbon
6x Heat Conduction Wiring
6x Vanadium
3x Shielding Sensors
3x Heat Dispersion Plate
3x High Density Composites
3x Compound Shielding


COMMODITY:
6x CMM Composite
3x Osmium
Stron: 1 2 3 4 5 6