Dziennik pokładowy. Śladami Distant Worlds Expedition.
#11
Bardzo fajna relacja. Należy się rep. Co do Anacondy, jest ona statkiem trudniejszym do lądowania ze względu na masę. Przy 2 G można spokojnie ją mocno pokiereszować jeżeli nie będzie się podchodzić do planety z wyczuciem. Asp jest dużo bezpieczniejszy i łatwiej go wyprowadzić z kursu kolizyjnego ze względu na mniejsza masę i lepsze silniki. Z drugiej strony Anaconda wygrywa z ASP pod względem modułów i skoku. Podczas długiej wyprawy skok będzie wielce pomocny (szczególnie podczas powrotu) a duża liczba modułów pozwala na wzięcie dwóch modułów naprawczych (lub więcej) oraz przynajmniej dwóch łazików (a te lubię czasem wybuchać). Powodzenia w dalszej wyprawie i czekam na dalsze wpisy. Smile
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#12
Panie, Panowie, wracamy do pościgu Smile. Ostatnie wydarzenia i Wasze komentarze, za które dziękuję, bardzo mnie zmobilizowały. Tak bardzo, że w niedziele zrobiłem 10 000 LY, a dzień później 12 000 LY. Musicie mi wierzyć na słowo, że gdy mijałem szerokim łukiem miejsce ostatniego wypadku to pozdrawiałem je "fakulcem" przyklejonym do szyby kokpitu Wink

Zaktualizowałem moje poprzednie posty i wzbogaciłem je o mapy.

Plan podróży podzielony na kilka etapów. W miarę postępów będę dodawał nowe mapy. Skopiowane z głównego wątku na forum FD o Distant World Expedition i wszystkie creditsy należą się autorowi (mi nieznanemu) 
[Obrazek: 1zpirk7.jpg]

Dzisiejszą kartkę z dzienniczka chciałem zadedykować SELFIE. Tak, właśnie tak. Nie ma dobrej wycieczki bez kilku fotek zrobionych z "rąsi" prawda Wink? Przemierzając ponownie galaktykę postanowiłem zahaczyć o Cat's Paw Nebula. Tak, wiem, pisałem wcześniej o tym, że zrobię tylko jeden przystanek ale nie mogłem się powstrzymać. Na dużym zbliżeniu widać, że do selfie zrobiłem nawet dziubek Wink.

Ja i Cat's Paw Nebula

[Obrazek: IssugpR.jpg]

W miarę zbliżania się do centrum naszej galaktyki zaczyna się robić strasznie tłoczno. Komputer pokładowy wariuje, miewa problemy z wytyczeniem drogi na 500 lat świetlnych do przodu.

Takie tam w kosmosie...

[Obrazek: 74fgE9s.jpg]

Pierwszy planowy punkt wycieczki to przystanek nr. 9 - The Athaip Wisteria Nebula, system Athaip DW-N e6-3063. W samym jej środku znajduje się czarna dziura i jeśli popatrzeć na nią pod odpowiednim kątem, ma się wrażenie miksowania dwóch kolorowych światów - jeden jaśniejszy, kremowo-fioletowy, pełen gwiazd i drugi niebieski, bardziej pusty. Nie da się tego oddać na zdjęciach, więc uraczę Was kolejnym... SELFIE Biggrin

[Obrazek: OucYJX3.jpg]

Przystanek nr. 10 to The Ametyst Cloud w systemie Myriesly EC-B c27-381. Sensory mojego kosmicznego pancernika coś wykryły na jednej z planet. Okazało się, że w odległości ok. 20 000 lat świetlnych od ludzkich systemów, musiała się tu znajdować jakaś cywilizacja. Ciężko powiedzieć co to. Mi wyglądało na pozostałości jakiejś budowli, a może statku

[Obrazek: RO6zHSf.jpg]

A kawałek dalej spotkałem przerośniętą kinder-niespodziankę

[Obrazek: iIMVenO.jpg]

I tak oto upływa mi czas. Nie spotkałem jeszcze żywej duszy... thargoidów też nie... Jestem rzut beretem od Sagittariusa A*, więc następna relacja pojawi się niebawem. Było wcześniej trochę rozmowy na temat statków. Zdecydowałem się na taki oto build http://tiny.pl/g7mpj . Musiałem pójść na pewne kompromisy. Zależało mi na tym aby czuć się bezpiecznie podczas tak długiej wyprawy. Z aktualną pojemnością zbiorników paliwa mogę wykonać 6 skoków po 35 LY każdy. Z tego co się orientuję to aby dostać się do Beagle Point bez FSD boost potrzebny jest zasięg 34 LY. Do tego 4 SRV bo, biorąc pod uwagę jak łatwo nimi wylecieć w powietrze, wolałem się zabezpieczyć. Do tego musiało dojść zarządzanie energią, na wszystko prądu nie starcza oraz dla obniżenia spalania i temperatury. Podałem swój build czysto informacyjnie. Nie chciałbym aby ten temat zamienił się w dyskusję na temat statków, tym bardziej, że już nic w nim nie zmienię Smile. Na zakończenie progres

[Obrazek: qoPz9o2.png]
Odpowiedz
#13
Czekam na zdjęcia z Sag A*
Odpowiedz
#14
Nadszedł czas na kolejny wpis. Dla mnie ta wyprawa ma 3 cele: dolecieć do centrum galaktyki - Sagittarius A*, dotrzeć do najbardziej oddalonego punktu od systemu słonecznego - Beagle Point i nie mniej ważne czyli wrócić cało do domu. Cel numer 1 mogę już skreślić z mojej listy Smile. Oto przystanek nr. 11:

[Obrazek: n8DKE3f.png]

Sagittarius A* to jedyna znana nam supermasywna czarna dziura, która można spotkać podczas wirtualnej podróży. Przyznam, że zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Samo zbliżanie się do niej sprawiło, że ręce zaczęły mi się pocić. Dręczyły mnie wątpliwości czy to na pewno bezpieczne, czy warto podlatywać tak blisko... czy znów zdarzy się jakiś wypadek... czy próbując w nią wlecieć wyląduję za półką z książkami (pozdrowienia dla Interstellar)... Ostatecznie zebrałem się w garść by uwiecznić coś takiego:

[Obrazek: qjFyEMU.jpg]

Następnie postanowiłem udać się najwyżej jak to tylko będzie możliwe. Lecąc prosto do góry (a może w dół, przecież wszystko zależy od perspektywy) dotarłem na odległość 2,784LY od Sag A* do systemu Quemeou BQ-Y d2. Oryginalnie przystanek nr. 12 znajdował się dużo niżej. Niestety nawet tutaj nie dało się ująć w kadrze całego rdzenia drogi mlecznej

[Obrazek: mN8Rqyv.jpg]

Scenografia była na tyle ciekawa i niespotykana, że postanowiłem trochę się pokręcić po okolicy. Znalazłem ciekawy, górzysty księżyc i nie lada wyzwaniem było wylądowanie Andzią na pagórku, który sobie wybrałem za cel. Droga prowadziła tylko w dół i  było dużo zabawy szalejąc w SRV na szczycie galaktyki Biggrin. Zdjęcie zrobione na chwilę przed "lotem"

[Obrazek: Rq2TRSP.jpg]

Na dole szaleństwo trwało. Uparłem się, że uda mi się w SRV wylądować na moim kosmicznym okręcie Biggrin. Kilka prób i...

[Obrazek: oVgMbsv.jpg]

Odlatując uwieczniłem jeszcze jeden widoczek, który według mnie jest wart wrzucenia tutaj

[Obrazek: W6J5O9r.jpg]

Przyszła kolej na punkt 13 czyli Phipoea Nebula. Przyznam szczerze, że nie zainspirowała mnie do szukania ciekawych krajobrazów czy ujęć chociaż sama kolorystyka była ciekawa

[Obrazek: ZAZoeWr.jpg]

To by było na tyle. Progresu tym razem nie podaję bo odległości od poszczególnych punktów były niewielkie. Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie niebawem Smile.
Odpowiedz
#15
To jest niesamowite Smile. Miałeś rewelacyjny pomysł z tym lotem na szczyt galaktyki Smile. Widok (nawet okrojony) zapiera dech w piersiach, zwłaszcza z SRV Biggrin.
Leci rep bo to kawał dobrej roboty i rewelacyjna relacja nie mówiąc już o samej wyprawie Biggrin.
Odpowiedz
#16
WOW! Świetne screeny!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#17
Witam Smile.
Oto kolejna porcja informacji oraz zdjęć z mojej wyprawy. Jako że jakiś czas temu tematyką było "selfie" to dzisiaj postaram się ograniczyć swój udział do minimum i skupić się na krajobrazach. 

Kontynuuję swoją podróż po mgławicach i zbliżam się już do głównej floty Distant Worlds Expedition. Ruszając z miejsca swojego ostatniego postoju skierowałem się do rejonu nazwanego The Dryao Chrea Stellar Remnant. System Dryao Chrea VU-P e5-7481 był punktem zbiorczym nr. 14. To jak mnie powitała jedna z planet było niesamowite !

[Obrazek: r2ZJair.jpg]

Następnie udałem się do systemu EORLD BYOE YA-W E2-4084 znajdującego się w rejonie Rose Nebula. Przystanek nr. 15 na naszej mapie. Water World z mgławicą w tle

[Obrazek: FtnC5mX.jpg]

Kanion na miejscu postoju

[Obrazek: 39u3cwl.jpg]

Kolejny etap to The Green Crystal i system EOK GREE TO-Q E5-3167. Zdjęcie zrobione na planecie pokrytej lodem co dało tak niesamowity efekt, że musiałem wyłączyć swoją nakładkę graficzną bo zamiast powierzchni widziałem tylko białą plamę Smile.

[Obrazek: YfHOrlk.jpg]

Jako że następny punkt wycieczki to zaplanowane spotkanie z innymi eksploratorami, które miało się odbyć dopiero za kilka dni, postanowiłem uzupełnić zapasy na jednej z pobliskich planet. Po wylądowaniu przeszedłem do swojego SRV. Krótko po opuszczeniu statku kosmicznego moje sensory odebrały taki sygnał:

[Obrazek: UdhfmEC.png]

Postanowiłem to sprawdzić. Z każdym przebytym metrem napięcie rosło. Nie spuszczałem palca ze spustu swojego działka bojowego. Na miejscu napotkałem szczątki sporego statku kosmicznego. Niestety były tak drobne i rozrzucone na ogromnej powierzchni przestrzeni, że nie dało się rozpoznać modelu. Zacząłem przeczesywać teren. To co znalazłem wprawiło mnie w osłupienie. Były to 2 kapsuły ratunkowe (oraz tona narkotyków ale nie mówcie nikomu...)

[Obrazek: o6PhGSV.jpg]

Nie wiem kto może znajdować się w środku. Systemy podtrzymujące życie wskazują, że mogą pracować jeszcze przez ok. 3 miesiące. Postanowiłem zabrać biedaków na pokład swojego statku. Jednak, ze względów bezpieczeństwa osobnicy pozostaną w stanie uśpienia, aż do mojego powrotu na naszą stację, gdzie przekażę ich w ręce lekarzy. Musiały mieć tu miejsce tragiczne wydarzenia bo kilometr dalej znalazłem kolejne ślady

[Obrazek: UXPdekb.jpg]

Następne relacje będą pojawiać się już z mniejsza intensywnością. Mój sprint przechodzi w maraton. Dogoniłem główną flotę, a nasze spotkania są zaplanowane co kilka dni. Liczę za to na świetną zabawę w grupie innych maniaków Biggrin. Z racji większej ilości czasu zajmę się odkrywaniem nowych światów, poszukiwaniem dóbr naturalnych oraz pozostałości obcych cywilizacji Smile.
Odpowiedz
#18
Woooo, nie wiedziałem, że w tej grze da się robić takie screeny Biggrin Jakby się dało pobrać bez zmiany rozdzielczości to bym na tapetę ustawił Smile +rep za całokształt
Odpowiedz
#19
@Haji-me Świetne znalezisko, kolejny rep poszedł Smile
[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#20
Widzę tutaj sporo zdjęć z przyszłego kalendarza Biggrin
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik pokładowy - Distant Worlds II Haji-me 21 29,803 27.08.2019, 15:12 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Enigma expedition - relacja, blog Azorus 6 8,458 08.02.2018, 12:25 UTC
Ostatni post: Maciej1982
  Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave Mathias Shallowgrave 19 19,138 12.02.2017, 03:52 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Dziennik pokładowy: Czas włóczęgi Mathias Shallowgrave 15 18,293 25.08.2016, 19:28 UTC
Ostatni post: Morlokus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości