Distant Worlds II
#11
@Haji-me a jaki wg Ciebie jest taki "przyzwoity" skok zeby podczas tej ekspedycji raczej to samemu wybierac droge a nie szukac "objazdu"?
Odpowiedz
#12
(03.02.2018, 21:12 UTC)Kuba Wolf napisał(a): @Haji-me a jaki wg Ciebie jest taki "przyzwoity" skok zeby podczas tej ekspedycji raczej to samemu wybierac droge a nie szukac "objazdu"?

@Kuba Wolf
W zasadzie im większy skok przy tak długiej wyprawie tym lepiej. Przy poprzedniej wyprawie zrobiłem 170 000 Ly i wykonałem ponad 6000 skoków. Moje podejście jest takie, że przy takiej ilości liczy się każdy pojedynczy rok świetlny zasięgu. Sporo osób natomiast wybiera statki niszowe jak T10, Keelback czy Sidewinder. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę to ile czasu możemy poświęcić na grę. Pozwolę sobie zacytować z wątku o DW na forum Frontiera:

  • 20 minutes to travel around 1,000 LYs for a 50 LY ship
  • 30 minutes to travel around 1,000 LYs for a 40 LY ship
  • 40 minutes to travel around 1,000 LYs for a 30 LY ship
  • 60-70 minutes to travel around 1,000 LYs for a 20 LY ship
    Do zrobienia jest 200 000 Ly, więc można sobie przemnożyć Smile
Tak jak wspominałem problemem jest przekroczenie regionu nazwanego "The Abyss" czyli pustka. Jest to obszar pomiędzy dwoma ramionami  galaktyki. Gwiazd jest tam bardzo mało i stąd te problemy. Poprzednio leciałem Anacondą, która miała coś koło 35-37 Ly i nie udało mi się przekroczyć pustki w linii prostej. Musiałem zawrócić i odbić 10 tyś. na prawo do "Roncevaux Crossing". Aktualnie trwa era inżynierów i pewnie od 40 Ly w górę już nie powinno być problemów. Osobiście przygotowuję Aspa w okolicach 53-55 Ly ale nie wykluczam, że jeszcze zmienię zdanie Smile.


[Obrazek: 2efqixf.jpg]
Odpowiedz
#13
Wlasnie jak tylko rusza nowi inzynierowie chce zrobic sobie Aspa z max skokiem i moze jeszcze jakims bajerem do skanerow (choc nie wiem czy jest cos do samego ADS). Rusze wtedy na cos w rodzaju rekonesansu w tamten region. Docelowo jednak jesli dotrwam do wyprawy (a to sporo czasu czyli sporo w RL moze sie poprzewracac Sad ) to zabiore chyba Anaconde. Marnie sie nia lata, bo widoki i zwrotnosc ponizej kiepskich, ale mozna zabrac chyba wszystko co na te chwile moze sie przydac. Choc sam tak po cichu licze ze pojawi sie jeszcze jakis jeden statek typowo do eksploracji lub dalekiego zwiadu.
Te czasy to sa spoko pod warunkiem ze lecisz do przodu Biggrin Ja ostatnio robilem Aspem i Anaconda jakies 20 kLY w ponad 3 tygodnie po dobre killka godzin dziennie. Staram sie duzo skanowac Biggrin
A co do egzotycznych statkow... Hmm korci mnie T-10 i jesli tylko znajde sposob zeby nie omijac kazdej dziury w galaktyce, to kto wie.
Odpowiedz
#14
Zapisałem się, na ten moment jako zwykły Eksplorer. Moja Raza(Anaconda) powinna dać radę 51Ly. Jeszcze wyjdą nowi inżynierowie wiec będzie fajnie.
Odpowiedz
#15
O co chodzi w tej ładowni załadowanej do poziomu 3?
"Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym" - Neil deGrasse Tyson, mój ulubiony autor
Odpowiedz
#16
Chodzi o materiały do syntezy Jumponium poziomu trzeciego, które daje +100% do zasięgu skoku
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Odpowiedz
#17
Zapisałem się na DW2 > Będzie to moja pierwsza przygoda społeczna i to w dodatku do BP.
Chyba, że ogłoszą termin wyprawy na koniec 2018 roku, a 3.0 wyjdzie niebawem, to lecę sam - w przeciwnym kierunku do zaplanowanego w DW2.

o7
Odpowiedz
#18
(13.02.2018, 17:18 UTC)Mihoo napisał(a): Chyba, że ogłoszą termin wyprawy na koniec 2018 roku, a 3.0 wyjdzie niebawem, to lecę sam - w przeciwnym kierunku do zaplanowanego w DW2.

No termin DW2 jest ogłoszony na koniec 2018, po wejściu zmian w eksploracji planowanych na ostatni patch w Q4 2018 Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#19
To zostawię tutaj mały update Smile.

Pojawił się nowy wątek na forum frontiera zawierający podsumowanie zbliżającej się wyprawy LINK.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem to warto zajrzeć. Start imprezy zaplanowany jest na połowę stycznia. Do Beagle Point mamy dotrzeć po 20 tygodniach. Tempo jest dosyć powolne, tak aby każdy zdążył się przemieścić pomiędzy przystankami. Tych będzie 17, oddalone mają być od siebie o ok. 4500 lat świetlnych. Spotkania eksploratorów zaczynać się mają w każdy piątek i trwać aż do niedzieli. W trakcie będą organizowane różnego rodzaju eventy. Na podróż do kolejnego punktu i eksplorację będzie więc przeznaczone 5 dni.

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to w tej edycji będzie także zorganizowana podróż powrotna. Przebiegać ma ona przez północno-wschodnią "ćwiartkę" na mapie galaktyki. Rejon mało uczęszczany i słabo zbadany. Cała podróż to ok. 200 000 lat świetlnych.

Uruchomiony został także portal Distant Worlds KLIK

Zapisało się już ponad 5000 osób!

Mimo małego dziecka w domu nadal planuje się wybrać na tę wyprawę. Niedługo trzeba będzie chyba zacząć jakieś przygotowania... Rolleyes
Odpowiedz
#20
U to dlugo ma nas niebyc Wink Jak sie nic nie spartoli to oczywiscie lece. Co do przygotowan to statek juz gotowy i przetestowany, ale czekam na 3.3 i cicho licze na jakas niespodzianke pod eksplo Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Wyprawa do Beagle Point, część II - powrót RybaPonadKilo 7 8,860 05.05.2017, 18:10 UTC
Ostatni post: zieluk
  Wyprawa Distant Stars Haji-me 14 16,890 01.01.2017, 13:21 UTC
Ostatni post: Haji-me



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości