Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DYI Track IR
#31
(09.01.2018, 11:16 UTC)Aculeus napisał(a):
(08.01.2018, 19:14 UTC)tomol napisał(a): Podłączam się do pytania : czy ktoś ma , używa, może się wypowiedzieć ?

Tak, kupiłem jeden z powyższych jakieś 3 lata temu, śmiga do dzisiaj, precyzyjne i solidnie wykonane. Inna sprawa że teraz do Elitki używam EDtrackera, wygodniejszy i w Elite te 3 osie wystarczają. W symulatorach takich jak DCS gdzie musisz wychylić się zza HUD czy "pod" drążek track ir jest "must be".

Link do EDtracker: http://www.edtracker.co.uk

Do Polski szło około tygodnia, bardzo pomocna ekipa.

A ten EDtracker to za pomocą czego funkcjonuje bo wygląda jakby był sterowany przez żyroskop. Układy scalone określające położenie głowy względem pola magnetycznego
Odpowiedz
#32
(09.01.2018, 12:02 UTC)Mezal napisał(a):
(09.01.2018, 11:16 UTC)Aculeus napisał(a): Tak, kupiłem jeden z powyższych jakieś 3 lata temu, śmiga do dzisiaj, precyzyjne i solidnie wykonane. Inna sprawa że teraz do Elitki używam EDtrackera, wygodniejszy i w Elite te 3 osie wystarczają. W symulatorach takich jak DCS gdzie musisz wychylić się zza HUD czy "pod" drążek track ir jest "must be".

Link do EDtracker: http://www.edtracker.co.uk

Do Polski szło około tygodnia, bardzo pomocna ekipa.

A ten EDtracker to za pomocą czego funkcjonuje bo wygląda jakby był sterowany przez żyroskop. Układy scalone określające położenie głowy względem pola magnetycznego

Yup, żyroskop. Podłączasz kabelkiem usb do pc, programik do konfiguracji i gotowe. Żadnych diodek, ustawień etc. Działa super. Przyklejasz sobie pudełeczko wielkości tego od zapałek do słuchawek.
Odpowiedz
#33
Ile za to zapłaciłeś?? Bo to nie są jakieś super drogie układy.
Odpowiedz
#34
(09.01.2018, 20:32 UTC)Mezal napisał(a): Ile za to zapłaciłeś?? Bo to nie są jakieś super drogie układy.

Około 80 funtów z przesyłką, nie pamiętam już dokładnie. Może i nie są to drogie sprawy jeśli chcę się złożyć coś takiego samemu, niestety, w przeciwieństwie do naszych polityków, ja nie znam się na wszystkim ;Wink tym bardziej na elektronice, wolę więc zapłacić i mieć spokój że działa.
Odpowiedz
#35
Do mnie przyszło wczoraj, działa i to jak - w DCS cud, miód i orzeszki, niesamowity komfort, nie ma powrotu do gry bez headtrackingu.

Natomiast w Elite za cholerę nie mogę tego uruchomić, ani w FaceTrackNoir ani OpenTrack (raczej wina softu niż sprzętu).

Edit. Jak na złość przed chwilą właśnie udało się uruchomić także w Elite.
Odpowiedz
#36
Zrobiłem sobie takie "coś" z telefonu, opaski, dwóch gumek (recepturek) ,i programu opentrack. Wieczorem próba generalna, jak mi się spodoba to kupię sobie tego ulepa z aledrogo. Swoją drogą, lata świetlne temu, takie ustrojstwo z diodami sobie sam zrobiłem do zagrywania się w FSX. Kosztowało mnie nic , 3 diody , stara czapka z daszkiem , i nieużywana od dawna kamerka.
[Obrazek: 86366.png]
Odpowiedz
#37
W weekend poskładałem sobie track ir wg przepisu z pierwszego posta i pięknie działa. Najdłużej męczyłem się tylko z wydłubaniem filtra ir z kamerki ps3.  Patent na zrobienie stelaża z rurki PCV jest świetny. Wykorzystam to pewnie jeszcze przy innych pracach. Całość przypinam do słuchawek rzepami więc nie ma problemu z odłączeniem w razie potrzeby. Musze tylko jeszcze całość jakoś ładnie obudować, ale to już kosmetyka. Dzięki za świetny przepis.
[Obrazek: 93322.png]
Odpowiedz
#38
Dzisiaj zamówiłem płytkę z obudową z http://www.edtracker.co.uk - ok 60pln
Resztę elektroniki zamówiłem w PL - ok 90pln

Jak tylko wszystko dojedzie biorę się za lutowanie i może jakiś poradnik napiszę jak wszystko będzie działać.
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#39
(18.01.2016, 20:23 UTC)Ejvolered napisał(a): Jak kiedyś będę mieć 3 monitory to sobie to zrobię, bo z tego co widziałem na filmikach to na 1 monitorze to strasznie kiepski pomysł. Smile

Serio konieczne są trzy monitory ?
Odpowiedz
#40
(28.05.2019, 10:29 UTC)ushijager napisał(a):
(18.01.2016, 20:23 UTC)Ejvolered napisał(a): Jak kiedyś będę mieć 3 monitory to sobie to zrobię, bo z tego co widziałem na filmikach to na 1 monitorze to strasznie kiepski pomysł. Smile

Serio konieczne są trzy monitory ?

Nie, no nie są... mogą być 2 Smile
Generalnie jesli masz 1 monitor to troche bez sensu uzywac trackera, bo wtedy w sumie wszystko masz juz w zasięgu wzroku.
Dosc komicznie sie wtedy tego uzywa i w sumie bardziej przeszkadza w graniu... obracasz głową, a oczy i tak musisz mieć wlepione w monitor....
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości