Walka z Targoidami
#1
Zakładam wątek ponieważ nigdzie nie znalazłem tematu o walce z Targoidami.
Mam kilka pytań:
Czy po zmianach można z nimi wygrać solo i czy teraz w ogóle można z nimi wygrać
Jak wyposażyć statek, co zadaje największe obrażenia, jak walczycie.
Próbowałem walczyć sam i w skrzydle z bratem ale nie za bardzo nam to szło, a więc temat otwarty.
Piszcie o wszystkich swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach w tym temacie.
Odpowiedz
#2
Też próbowałem solować Thargoida, udało mi się rozwalić dwa serca i padłem. Tutaj też jest czynniki RNG, bo rózne Thargoidy mają różny poziom trudności i mówię tu o cyklopach, do bazylisków podobno potrzeba koło 10 pilotów. Myslę, że 2-3 ogarniętych pilotów nie powinno mieć problemów z cyklopem.

Co do wyposażenia statku to potrzeba dużo armora i HRP. Osobiście latam federal gunshipem z 4x AX multicanonami, 1x AX flack canonem i 2x zwykłymi beamami na ich tarczę. Do tego AX myśliwiec dostępnym w Shinrarcie, biwavy i cała reszta zapakowana inżynierowanymi HRP i dwa MRP. Na utility jeden shield booster z resistami, scaner na thargoidów, neutralizer i point defense.

Co do taktyki to ta jest generalnie prosta: wpadasz do NHSS, wywalasz myśliwca, skanujesz robala i strzelasz w hull tak długo aż pokaże serducho. Wtedy wybierasz je tak jak podstytemy i lejesz aż padnie. Powtarzasz x3 i dobijasz gnidę Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
Do czego służy Neutralizer i w jakich sytuacjach się go używa, bo chyba nie działa pasywnie?
Odpowiedz
#4
Cytat:Czy po zmianach można z nimi wygrać solo i czy teraz w ogóle można z nimi wygrać

Można zabić, to pewne, ale czy w ten sposób wygrywamy?
Ja wciąż nie zaatakowałem żadnego - na razie mam wrażenie, że ich obecność jest niejasna, tj. nie wiem, czy to rzeczywiście wróg. Źródła rządowe mówią, że tak, ale historia pokazuje, że te źródła akurat nie cieszą się super-wysoką wiarygodnością.

Dodatkowo polecam ten wątek (a szczególnie polecam przeczytać oryginał).



Cytat:Jak wyposażyć statek, co zadaje największe obrażenia, jak walczycie.
Próbowałem walczyć sam i w skrzydle z bratem ale nie za bardzo nam to szło, a więc temat otwarty.

Wydaje mi się, że w tym wątku masz największe kompendium walki ze Stokrotkami (jest na bieżąco aktualizowane, więc warto zaglądać).

(17.11.2017, 20:00 UTC)Dyspozytor napisał(a): Do czego służy Neutralizer i w jakich sytuacjach się go używa, bo chyba nie działa pasywnie?

Co nieco od wyjadaczy:

Cytat:shutdown field neutralizer: it functions similar to an ECM, however, it drains the system capacitor heavily when active, only use it right before the shutdown field, and don't wait until the last second since it has a charge up time.

The only effective time of the neutralizer is when you are holding down the charge (not as in charging up, not as in releasing the charge).
Odpowiedz
#5
(17.11.2017, 13:49 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): Też próbowałem solować Thargoida, udało mi się rozwalić dwa serca i padłem. Tutaj też jest czynniki RNG, bo rózne Thargoidy mają różny poziom trudności i mówię tu o cyklopach, do bazylisków podobno potrzeba koło 10 pilotów. Myslę, że 2-3 ogarniętych pilotów nie powinno mieć problemów z cyklopem.

Co do wyposażenia statku to potrzeba dużo armora i HRP. Osobiście latam federal gunshipem z 4x AX multicanonami, 1x AX flack canonem i 2x zwykłymi beamami na ich tarczę. Do tego AX myśliwiec dostępnym w Shinrarcie, biwavy i cała reszta zapakowana inżynierowanymi HRP i dwa MRP. Na utility jeden shield booster z resistami, scaner na thargoidów, neutralizer i point defense.

Co do taktyki to ta jest generalnie prosta: wpadasz do NHSS, wywalasz myśliwca, skanujesz robala i strzelasz w hull tak długo aż pokaże serducho. Wtedy wybierasz je tak jak podstytemy i lejesz aż padnie. Powtarzasz x3 i dobijasz gnidę Biggrin

czyli z rakiet zrezygnowaleś ?
Odpowiedz
#6
Tak. Do celności prosów mi daleko, ale powiedziałbym, że strzelanie z fixów idzie mi całkiem nieźle, a te rakiety mi nie wystarczały na całą walką. Może w wingu mają sens, przy próbie solowania raczej nie Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#7
Miałem okazję stoczyć walkę w 3 wingach po 4 graczy z jednym Basiliskiem, cholerstwo jest mega ciężkie do zabicia, więc odradzam jakiekolwiek ataki nawet w grupie na ten typ okrętu! (nam się nie powiodło ostatecznie go ubić). Natomiast zwykłe Cyclopy już są łatwiejsze co nie znaczy łatwe. Fenyl de Lechia słuszny outfitting przedstawił, ja polecam Federal Gunship ze względu na dużo uzbrojenia i możliwość załadowania sporo pancerza (nawet do 4k hulla). Myśliwiec AX-Taipan robi spore obrażenia więc też się przydaje, można ubić solo, ale to sporo SPORO zachodu i ryzyka dlatego polecam z kimś. Najpierw skupić się na zabiciu swarmu bo on robi najwięcej szkód (do tego używać flaka). Niestety po "adaptacji" są bardzo zwrotne więc wymaga to nie lada umiejętności latania.
Odpowiedz
#8
Moje walki z Thargoidami skończyły się, jeszcze gdy na obcych  były tylko rakiety i multicannony więc nie jestem na bieżąco Smile. Jakie nowe bronie i technologie pojawiły sie od tego czasu? Skoro czytam, że są zarówno myśliwce jak i Flak (fragment?)  cannony, może warto złożyć skrzydło nie z uniwersalnych statków  tylko wyspecjalizować część jako tankujące pancerniki (Anakonda może miec ponad 7k Hulla, Federal Corvetta niemal 8k)  a część do eliminacji wspomnianych swarmów- jakieś opancerzone, szybkie i zwrotne z odpowiednim uzbrojeniem np: FAS-y lub Imperial Clippery.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#9
Oprócz multi i pocisków z broni pojawił się jeszcze flak canon teoretycznie przeznaczony na swarm (nie frag, bo nie jest na krotki dystans, wygląda jak fajerwerki - wystrzeliwujesz większy pocisk i trzymasz spust, w momencie jego puszczenia wybucha na wiele małych pocisków). Do tego jest jeszcze myśliwiec, a w utility pojawił się neutralizator neutralizatora:p (ładujesz i trzymasz pole uniemożliwiające wyłączenie przez stokrotkę. Też trzeba trzymać spust, a mocno zasysa capacitor)

Ja mam gunshipa w plejadach a stałe, więc można mnie łapać na discordzie na wspólne strzelanie.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#10
dobra tu bede pisał bo mi wątek umiera Tongue
Chciałem aby w tym wątku dzielić się spostrzeżeniami, taktyka, itp w walce z targoidami.
Pisałem już w innym watku ale sie powtórze
Bardziej dal tych co jeszcze nigdy.....
-Cykolpa można pokonać solo, ale jeśli ktoś wczesniej nie walczył to nie polecam, lepsze skrzydło no i weselej z ekipą Smile
-najpierw trzeba podleciec i zeskanowac wroga (jesli jestescie w skrzydle to wystarczy jak zrobi to jeden członek skrzydła) ale trzeba to zrobic bo inaczej nie zobaczycie serca
-wybierajcie miejsca blisko stacji, walcząc np. we 4 zawsze jeden może poleciec na stacje naprawic statek i wrócic, reszta walczy dalej
-gdy targoid wysyla sygnal i swieci na zółto to znak ze trzeba włączyc neutralizer
-gdy swieci na czerwono na poczatku to znak ze zaatakuje, a potem w trakcie walki oznacza za wystawil serducho
-namierzamy wystawione serce w subsystem
-dobrze jest miec mysliwce, swietnie odciagaja rój
-po zestrzeleniu nie wlatywac w chmurę po wybuchu i szybko wracac do stacji bo prawdopodobnie statek bedzie ulegal powolnej destrukcji

tyle na razie spostrzeżeń po walkach, jeśli jest coś jeszcze o czym nie napisalem to piszcie komus moze sie to przydac. Wiem ze dla wielu z nas to normalne co napisale ale może sa tacy co jeszcze nigdy... Tongue
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości