Jakimi statkami Explorujecie Galaktyke
#31
Aktualnie Pyton na trasie SagA* do Founders World:-)))) w dodatku skiper tez wymaga paliwa i to jeszcze %. Ogolnie wycieczka Pytonem do Colonii odbicie na SagA oczywiscie tez manewr unikowy by nie dreptac po odkrytych systemach czyli min 1k w boczek pod kontem prostym:-) wycieczka dluga ale juz widac koniec niecale 18k LY do banieczki:-) ale sporo fajnych skanow, planet podobnych do ziemi. Nie chce liczyc ale bedzie tego troche. W kilku systemach moglbym zamieszkac na stale.
Odpowiedz
#32
Ja już siódmy miesiąc wracam z BP i nie mogę wrócić Biggrin Cały czas gdzieś odbijam, a tu 1k ly w prawo a tu w górę i tak mi zeszło.
Odpowiedz
#33
Ja tak sobie tu wszedłem by zobaczyć czym najczęściej latają do eksploracji. Co polecicie początkującemu graczu? Właściwie to nawet nie mam ED. (Na najbliższej promocji kupię). Ale co polecacie?

PS: Czy można wchodzić w atmosferę planety bez dodatku Horizons?
"Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym" - Neil deGrasse Tyson, mój ulubiony autor
Odpowiedz
#34
Nie da sie wejsc w atmosfere planety nawet w dodatku horizons. Dodatek to mkzliwosc ladowwnia na planetach ale nie majacych atmksfery. Jesli nie masz dodatku to nie wyladujesz na zadnej planecie. Wlasciwie to dodatek jest praktycznie obowiazkowy.
Moim zdaniem na eksploracje mozna leciec wszystkim
Odpowiedz
#35
(09.11.2017, 08:42 UTC)PanTwardowski76 napisał(a): Moim zdaniem na eksploracje mozna leciec wszystkim

Jak najbardziej można - dwóch Husarzy niedawno doleciało startowym statkiem do centrum galaktyki, a to ponad 20k LY w jedną stronę Smile

Aby eksploracja była w miarę komfortowa, polecam jednak Cobrę Mk3 lub Diamonback Explorer. Później Asp Explorer i na koniec Anaconda.

Na początek jednak można się wybrać gdzieś w Haulerze - to fajny statek na pierwszą, w miarę krótką wycieczkę.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#36
Troche mylimy pojecia, eksploracja z wycieczka na zasieg. Lecac conda do SagA pokonasz dystans w okolo 400 skokow na naprawde dobrze zrobionej konfiguracji... no i co z tego wynika, nic poza faktem wykonania okreslonej liczby skokow i przebytym dystansem.
Natomiast lecac statkiem o mniejszym zasiegu wykonasz duzo wiecej skanow.
Duzy zasieg przydaje sie by w miare szybko przebyc strefy dobrze zbadane.
Czyli jak kiedys Mathias napisal, po dotarciu do strefy eksploracji przestawiamy skok na tryb eco i oramy strefe.
Odpowiedz
#37
Obecnie lece Anakonda (Niemiec plakal jak sprzedawal Biggrin  ) po trasie ekspedycji Orange Run (tak ogolnie bo reszta leci po punktach a ja jak pijany zajac sie zataczam) z EDSM. Nie wiem czy za jednym zamachem bo po drodze kilka miejsc o ktore chcialbym zahaczyc (Kopernik?) a do tego ten nowy Type 10... on mnie wzywa Smile
Pierwsza wyprawe zrobilem ASP Explorerem ale tak w 1/3 nie wyhamowalem podczas ladowania na planecie 0,97 G i przestraszylem sie ze moje cenne dane (pierwsza samodzielnie zeskanowana planeta, tfu ksiezyc  Blush ) przepadna wiec zawrocilem przez Plejady.
Odpowiedz
#38
Po raz pierwszy na 2K od bańki poleciałem ASP'em, po 22 LY skoku.
Potem długo nic i z dwoma pasażerami w to samo miejsce DBX'em Smile - odległość przawie 11 K w jedna stronę.- po 56 LY skoku
Poterm jeszcze dłużej nic aż sie okazało że Anaconda bez paliwa skacze nawet 62 LY a z paliwem prawie 59.. No i lecę sobie teraz... przez miesiąc odleciałem na 4 K od bańki dopiero - fajna zabawa Smile
Odpowiedz
#39
ASPX- spodobał mi się że względu na kabinę  jak w dźwigu,  i nim popełniłem pierwszą moja poważną ekspedycję (nie śmiać się) do California Nebula, i powrót przez IC 2118 w stronę bańki. Ponad 2k ly, skoki tylko ekonomiczne po kilka lat, skanowanie setek systemów,  w sumie zajęło mi to z dwa tygodnie, odkryłem kilkadziesiąt dziewiczych planet, jajogłowi od map wypłacili mi jeszcze coś 30mln, tak że było dobrze. Wróciłem z 4% hula, ze względu na dosadne lądowanie na planecie z magnesu (chyba), a było to kilkanascie skoków do końca wycieczki i najbliższego warsztatu,  wizja utraty danych z eksploracji była dość ponura . Ale wróciłem cało, dane sprzedane,  aspek naprawiony, teraz go trochę podkręcę u różnych Mamoniów, i lecę w pustkę kosmosu gdzie mnie FSD poniesie....
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interakcje ze statkami Thargoid Interceptor Mathias Shallowgrave 3 5,537 20.12.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: Hans 001



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości