Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze porady, tips & tricks
#1
Lightbulb 
Podobny wątek jest na forum Frontiera, więc pomyślałem, że fajnie będzie coś takiego zrobić u nas, dla nowych graczy Smile

Zasady:

 - 1 porada na post
 - Bez wygłupów, dajemy faktyczne porady, tipy i tricksy - chodzi o pomoc nowym graczom!



To ja zacznę od czegoś oczywistego:



Nigdy nie lataj bez kasy na wykup statku! Kwotę można sprawdzić w prawym panelu w pierwszej zakładce, na jednej z kolejnych stron (REBUY COST). 
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
to ja mam taką :

Jak macie w domu (czyli na pokładzie statku) młodego kociaczka... to pilnujcie aby Wam nie biegał w kokpicie (po klawiaturze)....
bo pewnego razu dokowałem w coriolisie.... tak powolutku.. powoluteńku moim Sidewinderem...
w myślach ... jakby z zewnątrz ... widziałem to powolne majestatyczne dokowanie....
i nagle ........ przebiegające przez kokpit zwierzę nadepło na "TAB" pod którym mam dopalacze....

słuchajcie....  jakżem poooszeeedł...  to normalny bilard w coriolisie był ... Smile

przeżyłem...  ale skończyło się mandatem za prędkość..  Wink

edit:
miało być niby bez wygłupów...  ale to był real life i sprawa jest jednak poważna
[Obrazek: 134513.png]


[Obrazek: 134513.jpg]
Odpowiedz
#3
Zostanie bez paliwa po skoku to realny problem:

1. Jak najszybciej kupić sobie fuel scoop, nawet najtańszy pozwoli uniknąć katastrofy.
2. W przypadku jak utkniecie bez paliwa można poprosić o pomoc grupę Fuel Rats, przylecą i poratują, nieważne jak daleko jesteście - https://www.fuelrats.com/
Odpowiedz
#4
Jak już masz fuel scoop to naucz się tego zdania "Oh, Be A Fine Girl, Kiss Me". Pierwsze litery oznaczają klasy gwiazd, z których można zatankować.

Klasę gwiazd można sprawdzić na mapie galaktyki, ew. tuż przed skokiem, w prawym górnym panelu widać jaka jest klasa gwiazdy w systemie docelowym.

[Obrazek: IHxlPPT.png]
Odpowiedz
#5
Tip dla zaawansowanych:

Zabrać na eksplorację mining laser - może się zdarzyć sytuacja, że utkniecie w systemie, na którym nie ma żadnych planet zdatnych do lądowania ale są pasy asteroid. Za pomocą lasera można wydobyć materiały na FSD Boost. Nie potrzeba rafinerii aby je przetworzyć, wystarczy je zabrać do ładowni.

Zabrać na eksplorację Rail Gun z modyfikacją od inżyniera Plasma Slug - zużywa on paliwo zamiast amunicji. Jeżeli chcielibyście doskoczyć do systemu ale brakuje Wam odrobinę zasięgu, to można spróbować zużyć paliwo aby zwiększyć zasięg. Rail Gun znacznie przyspieszy sprawę.
Odpowiedz
#6
Wolne sloty w Internal Comparments? Wpakuj Fuel Tank. Nikt nie każe Ci tankować do pełna zwiększając masę statku, ale w przypadku, kiedy potrzebujesz zrobić średni/długi tranzyt, lejesz pełen bak i docierasz do miejsca przeznaczenia bez dodatkowego tankowania! Przynajmniej nie musisz tankować tak często Smile

"Oh, Be A Fine Girl, Kiss Meza długie do zapamiętania? KGB FOAM (foam =(ang.)= gąbka) też może być. Pamiętaj, że będąc na mapie galaktyki możesz ustawić ją tak, aby wyświetlała gwiazdy tylko takiego typu i nanieść taką poprawkę do planera! Trasa zostanie automatycznie przeliczona, a Ty zawsze trafisz do systemu z gwiazdą, przy której możesz zatankować Wink

Po wyskoku wpadasz w gwiazdę? Szybko kontrujesz aby nie rozbić się o jej powierzchnie? Daj na luz! Będąc w Hyper Space zredukuj przepustnicę do zera, a po wyskoku pozostaniesz w tym samym miejscu.

P.S. Hetmanie wiem, że miała być jedna porada na post, ale chyba wybaczysz? Nie będę bez sensu pisał posta za postem Wink
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#7
Nie ufaj spotkanym pilotom. Rozmawiaj i baw sie ale nie spuszczaj ich z oka. Nigdy nie wiadomo kiedy Szydlo wylezie z worka Wink
Odpowiedz
#8
(30.06.2017, 17:06 UTC)Grzechu789 napisał(a): KGB FOAM

Tego nie znałem Biggrin

Ode mnie:

Pamiętaj żeby podczas polowania na bounty na Resource Extraction Site zawsze czekać aż Twój skaner w pełni przeskanuje cel, nawet jeśli Sercurity Vessels już do niego prują. Dopóki nie widzisz w opisie swojego targetu WANTED, czekaj - jeśli zaatakujesz wczesniej będziesz traktowany przez władze jak przestępca.
Kaz
Odpowiedz
#9
AKTUALIZACJA - POST #4 - można zapamiętać gwiazdy z których można tankować na podstawie ich kolejności, czyli wszystkie od A do M na filtrze w grze - wydaje mi się to łatwiejsze:

[Obrazek: AdCUSJh.png]

AKTUALIZACJA do #5:

Brakło informacji dlaczego trzeba zużyć paliwo - zasada jest prosta:

IM MNIEJ WAŻY STATEK, TYM DALEJ SKOCZY

czyli zużywając paliwo, zmniejszamy wagę, ale i jednocześnie długość skoku. 
To samo tyczy się całej reszty, czyli np. ładowni... planując statek exploracyjny zawsze myślimy o jak najmniejszej masie zarówno całego statku, jak i poszczególnych komponentów... w polepszeniu parametrów komponentów pomagają INŻYNIEROWIE, w tym zarówno w zmniejszeniu, jak i zwiększeniu masy.

SEKRETNE SKRÓTY KLAWISZOWE:

F10 - Screenshot
Alt-F10 - Screenshot w wysokiej rozdzielczości, działa tylko w trybie SOLO
CTRL-Alt-G - pokazanie/ukrycie HUD-a
CTRL-F - pokazanie/ukrycie framerate
CTRL-B - pokazanie/ukrycie statusu/statystyk 'połączenia  internetowego'

Shift + W- Chat
Shift + S - "Radar"
Shift + A- Lewy Panel
Shift + D - Prawy Panel
To wygodniejsze niż używanie klawiszy: 1,2,3 i 4

W lokalizacji (WINDOWS) C:\Users\YOURNAME\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Bindings\xxx.binds macie pliki ze zbindowanymi klawiszami, warto zrobić sobie kopie zapasową, lub wykorzystać do szybszego przeniesienia ustawień z jednego komputera do drugiego.
YOURNAME - zamieniamy na nazwę Twojego profilu.

PS. Forum połączyło mi wątki w jeden
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#10
Używając boosta przez chwilę po jego odpaleniu przytrzymaj klawisz odpowiedzialny za Flight Assist off, pozwoli to na dłuższe o parę sekund utrzymanie maksymalnej prędkości.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TIPS] - Kilka tweaków do exploracji Acus Jemeson 56 90,566 22.08.2019, 12:54 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Tips & Trcks Delwin 0 4,422 08.12.2015, 16:10 UTC
Ostatni post: Delwin



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości