Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do czego służą urządzenia na statku?
#11
(18.05.2018, 08:31 UTC)Pepemag napisał(a): Raczej mi chodziło o tego typu rzeczy, mniej więcej podejrzewam do czego służą ale może ktoś kto mi lepiej wyjaśni:

Lightweight Alloy
Reinforced Alloy
Hull Reinforcement
Bi-Wave Shield Generator
Shield Cell Bank

Lightweight Alloy, Reinforced Alloy - różne typy pancerza statku (kadłuba, czyli hull). Różnią się statystykami - lepszy pancerz będzie cięższy (więc mniejszy skok statku etc.)

Hull Reinforcement - specjalny moduł, który daje dodatkowe opancerzenie.

Bi-Wave Shield Generator - generator osłon, które są słabsze od normalnych, ale po zdjęciu bardzo szybko "wstają" i regenerują się do początkowej wartości. Normalne osłony regenerują się o wiele dłużej. 

Shield Cell Bank - Bateria z energią dla osłon, która regeneruje jakąś ich część, ale tylko jeśli osłony nie są w pełni "zdjęte"
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#12
dzięki za info, podrzucę tu coś jeszcze do tłumaczenia jak nie będę wiedzieć
leci rep
Odpowiedz
#13
Cześc , czy może mnie ktoś prostemu chłopu wyjaśnić , jak działa rafineria na statku ? Po jakimś czasie kopania  jest komunikat , że jest zapchana. Kopię , co wpadnie w ręce , może dlatego ?
Odpowiedz
#14
(18.11.2019, 15:29 UTC)SETHDESTRUCTOR napisał(a): Cześc , czy może mnie ktoś prostemu chłopu wyjaśnić , jak działa rafineria na statku ? Po jakimś czasie kopania  jest komunikat , że jest zapchana. Kopię , co wpadnie w ręce , może dlatego ?

Zdecydowanie tak, każda rafineria w zależności od klasy ma określoną ilość "slotów", w każdym z nich gromadzi jeden materiał aż uzbiera wystarczająco żeby zrobić z tego tonę towaru który automatycznie wrzuci do ładowni. Możesz czyścić poszczególne skóry w prawym panelu, zakładka inventory, tam przeskoczyć na rafinerię. 
Dobrym sposobem jest kopanie konkretnie dwóch, trzech najdroższych materiałów, w lewym panelu, kontakty, możesz też wybrać które materiały mają być ignorowane przez sensory, automatycznie limpety nie będą ich zbierały i nie będą zaśmiecać Ci rafinerii.
Odpowiedz
#15
(18.11.2019, 15:43 UTC)Marv88 napisał(a):
(18.11.2019, 15:29 UTC)SETHDESTRUCTOR napisał(a): Cześc , czy może mnie ktoś prostemu chłopu wyjaśnić , jak działa rafineria na statku ? Po jakimś czasie kopania  jest komunikat , że jest zapchana. Kopię , co wpadnie w ręce , może dlatego ?

Zdecydowanie tak, każda rafineria w zależności od klasy ma określoną ilość "slotów", w każdym z nich gromadzi jeden materiał aż uzbiera wystarczająco żeby zrobić z tego tonę towaru który automatycznie wrzuci do ładowni. Możesz czyścić poszczególne skóry w prawym panelu, zakładka inventory, tam przeskoczyć na rafinerię. 
Dobrym sposobem jest kopanie konkretnie dwóch, trzech najdroższych materiałów, w lewym panelu, kontakty, możesz też wybrać które materiały mają być ignorowane przez sensory, automatycznie limpety nie będą ich zbierały i nie będą zaśmiecać Ci rafinerii.

Dzięki , człowiek się ciagle czegoś uczy
Odpowiedz
#16
wczoraj byśmy ci to ładnie merytorycznie i praktycznie zademonstrowali.
W każdą niedzielę HKL organizuje jakiś event - i akurat wczoraj kopaliśmy w pasie asteroid. Info jest zawsze w kolorowej belce na stronie głównej forum - przegapiłeś Smile
Odpowiedz
#17
(18.11.2019, 15:55 UTC)MAGNUM354 napisał(a): wczoraj byśmy ci to ładnie merytorycznie i praktycznie zademonstrowali.
W każdą niedzielę HKL organizuje jakiś event - i akurat wczoraj kopaliśmy w pasie asteroid. Info jest zawsze w kolorowej belce na stronie głównej forum - przegapiłeś Smile

Wiedziałem o wspólnym kopaniu , ale z czasem było krucho. Następnym razem się stawię.pzdr
Odpowiedz
#18
Witam ponownie. Rafineria ogarnięta , natomiast gdyby ktoś mógł wskazać mi sposoby najlepszego zarządzania limpetami zbierającymi byłbym zobowiązany . Za dużo ich tracę podczas zbierania urobku . Nie ,ze kasa , bo kopię LTD , ale szkoda maszynek  Biggrin
Pzdr i z góry dziękuję.
Odpowiedz
#19
(20.11.2019, 13:56 UTC)SETHDESTRUCTOR napisał(a): Witam ponownie. Rafineria ogarnięta , natomiast gdyby ktoś mógł wskazać mi sposoby najlepszego zarządzania limpetami zbierającymi byłbym zobowiązany . Za dużo ich tracę podczas zbierania urobku . Nie ,ze kasa , bo kopię LTD , ale szkoda maszynek  Biggrin
Pzdr i z góry dziękuję.

Ale jak to za dużo tracisz? W sensie że jeden limpet na jeden kamyczek Ci wychodzi? Pytanie czy namierzasz każda skałkę i wystrzeliwujesz limpet? Jeśli tak to nie rób w ten sposób, programowanie limpeta bez namierzania sprawi że będzie zbierał aż nie padnie lub w coś nie uderzy.
Odpowiedz
#20
1. Nie namierzaj wyskrobanego z asteroidy urobku;
2. Nie szoruj brzuchem okrętu po asteroidzie. Limpet potrzebuje miejsca żeby swobodnie zbierać urobek i dostarczyć go do rafinerii. Albo mu tą przestrzeń zapewnisz, albo zwyczajnie się rozbije o asteroide, lub kadłub Twojego okrętu;
3. Poproś kolegów z którymi kopiesz, o wyłączenie Defence Points ( jeśli mają zamontowane na swoich statkach)
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Shocked [PORADNIK] Elitka na Linuxie ShiMan 56 59,562 02.03.2024, 09:20 UTC
Ostatni post: Szumak
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 970 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,984 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [LORE] Tajemnica statku Adamastor Wojciech Dannyboy 3 3,189 08.11.2020, 20:25 UTC
Ostatni post: brudny_harri



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości